Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak: Czekam na rozliczenia w PKP

0
Podziel się:

Wicepremier ma wrażenie, że w sprawie kolei stołek stracił nie ten, kto powinien.

Pawlak: Czekam na rozliczenia w PKP
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że PSL jeszcze nie podjęło decyzji, jak zagłosuje nad wnioskiem SLD o odwołanie ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Jego zdaniem, decyzja będzie zależała od tego, czy zdymisjonowani zostaną także prezesi spółek kolejowych odpowiedzialni bezpośrednio za bałagan w PKP. Wicepremier chce poczekać z decyzją na złożenie wniosku przez SLD i na kolejne zapowiedziane przez Donalda Tuska dymisje.

POSŁUCHAJ WALDEMARA PAWLAKA:

Waldemar Pawlak uważa, że decyzje personalne wobec władz PKP powinny były zostać podjęte jeszcze przed odwołaniem wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta, który zajmował stanowisko z rekomendacji PSL. Pawlak powiedział, że nowym wiceministrem nie będzie osoba związana z Polskim Stronnictwem Ludowym ani przez nie rekomendowana. - _ To premier zarekomenduje kandydata _ - mówi Waldemar Pawlak.

Premier Donald Tusk mówił dziś, że odwołanie Engelhardta to początek zmian na kolei. Podziękował też wicepremierowi Waldemarowi Pawlakowi, że nie utrudniał odwołania wiceministra, który był w rządzie z rekomendacji PSL. _ - Bez jakiś szczególnych trudności wspólnie doszliśmy do wniosku, że zmiana w tym miejscy jest potrzebna _ - powiedział premier.

Donald Tusk poinformował, że minister Cezary Grabarczyk prowadzi rozmowy z potencjalnymi następcami Engelhardta. Według premiera,nowym wiceministrem odpowiedzialnym za kolej powinien zostać fachowiec _ z zewnątrz _.Nazwisko tej osoby mamy poznać jutro.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t126521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;zaczyna;porzadki;na;pkp,11,0,741131.html) Premier zaczyna porządki na PKP Donald Tusk odwołał wiceministra infrastruktury Juliusza Engelhardta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t126878.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsza;ofiara;chaosu;na;kolei;beda;kolejne,237,0,741101.html) Pierwsza ofiara chaosu na kolei. Będą kolejne PSL-owski wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt zapłaci głową za zamieszanie przy wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;komercjalizacja;pkp;ustawa;podpisana,114,0,740722.html) Będzie komercjalizacja PKP. Ustawa podpisana PKP S.A. będzie mogła przekazać jednostkom samorządu dworce i grunty.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)