Notowania

kampania wyborcza
06.09.2011 12:09

Pawlak o Gilowskiej: Ma pewne zobowiązania

Zdaniem Waldemara Pawlaka, Zyta Gilowska powinna wybrać, czy nadal chce zasiadać w Radzie Polityki Pieniężnej, czy zamierza wrócić do polityki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Zdaniem Waldemara Pawlaka, Zyta Gilowska powinna wybrać, czy nadal chce zasiadać w Radzie Polityki Pieniężnej, czy zamierza wrócić do polityki. *

Gilowska ma zamiar reprezentować Prawo i Sprawiedliwość podczas debaty z ministrem finansów Jackiem Rostowskim. Wicepremier Pawlak przypomniał, że Zyta Gilowska ma pewne zobowiązania wobec instytucji, w której zasiada.

- _ Jeżeli ma temperament polityczny, a niewątpliwie ma, to powinna rzucić tę robotę i wrócić do polityki. Członkowie Rady Polityki Pieniężnej powinni zachować daleko idącą neutralność polityczną _- mówi wicepremier.

Zdaniem Pawła Olszewskiego z PO, członek Rady Polityki Pieniężnej nie powinien angażować się politycznie. - _ Angażowanie się po którejkolwiek stronie jest złamaniem ustawy _- mówi poseł.

Były szef Urzędu Rady Ministrów Michał Strąk uważa, że trzeba doprecyzować przepisy w ustawie o Narodowym Banku Polskim. Wyjaśnił, że chodzi o precyzyjne wskazanie, kto miałby stwierdzać, iż członek RPP postepuje zgodnie z prawem, czy nie.

Ustawa o Narodowym Banku Polskim stwierdza, że członek Rady Polityki Pieniężnej nie może zajmować żadnych innych stanowisk i podejmować działalności zarobkowej lub publicznej poza pracą naukową, dydaktyczną lub twórczością autorską, a za zgodą Rady wyrażoną w drodze uchwały (bez udziału zainteresowanego) - dopuszczalna jest działalność w organizacjach międzynarodowych.

Członek Rady będący członkiem partii politycznej lub związku zawodowego obowiązany jest na okres kadencji w Radzie zawiesić działalność w tej partii lub w tym związku, pod rygorem odwołania z Rady.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gilowska;zawsze;i;wszedzie;za;jaroslawem;kaczynskim,5,0,897285.html) Gilowska: Zawsze i wszędzie za Kaczyńskim Była wicepremier i minister finansów popiera PiS i nie wyklucza, że będzie ekspertem ekonomicznym partii w debacie wyborczej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t97437.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;liczy;na;dory;wynik;chce;15;proc;,88,0,896344.html) W sondażach walczą o próg. Chcą 15 proc. - _ Dla PSL ważne będzie uzyskanie w nadchodzących wyborach parlamentarnych wyniku zbliżonego do osiągniętego przez tę partię w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, czyli trzecie miejsce i 15-16 proc. poparcia _ - powiedział szef ludowców Waldemar Pawlak.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;dezerteruje;zobacz;kto;tak;sadzi,121,0,903033.html) PiS dezerteruje? Zobacz kto tak sądzi Prezes PiS wystosował list do premiera list z propozycją serii debat, m.in. o rolnictwie, wojsku, sprawach zagranicznych.
Tagi: kampania wyborcza, gilowska, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz