Notowania

kryzys ekonomiczny
10.02.2010 15:54

Petru: Chciwość znów kieruje bankowcami

Żeby spłacić rządowe pożyczki, bankowcy podejmują ryzyko, które doprowadziło do kryzysu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.grupabrebanku.pl)

_ Chciwość jest dobra _ - cytuje na swoim blogu znany film_ Wall Strett _ ekonomista Ryszard Petru. Pisze o tym, że banki wracają do przedkryzysowych przyzwyczajeń. Żeby spłacić rządowe pożyczki i uwolnić się tym samym od ograniczeń, podejmują bardzo duże ryzyko.

Ekonomista zauważa, że większość banków, które w kryzysie były na skraju bankructwa znów wraca do ryzykownych strategii. Nawet po to,by spłacić rządy i uniezależnić się od ich kontroli.

Ekonomista przytacza przykłady takie jak inwestowanie w waluty krajów, które oferują wyższe oprocentowanie. Zaznacza, że ta strategia przynosi zyski, gdy dana waluta umacnia się albo przynajmniej nie traci na wartości. Ale w przypadku odwrotnej tendencji banki znów narażone są na ogromne straty.

Petru przyznaje, że chciwość była, jest i będzie, ale trzeba pamiętać, ze nie ma łatwych zysków. A bankowcy zdają się powoli o tej lekcji wyciągniętej z kryzysu zapominać.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys ekonomiczny, chciwość, bankowcy, kryzys, petru, zagrożenie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz