Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piąta noc bombardowań w Trypolisie. Bomby spadają na armię

0
Podziel się:

Kaddafi szturmuje Misratę. Czołgi ostrzelały klinikę, ale rebelianci nie poddają się.

Piąta noc bombardowań w Trypolisie. Bomby spadają na armię
(PAP/EPA)
bETKlQjp

Lotnictwo sił zachodnich atakowało w nocy cele w stolicy Libii, Trypolisie. Nad ranem było słychać silne eksplozje i widać gęsty dym, unoszący się nad okolicą, w której znajduje się baza libijskiej armii.

_ - Słyszymy teraz kolejne eksplozje i widzimy kłęby dymu _ - relacjonował wydarzenia agencji Reuters jeden z mieszkańców Trypolisu.

Arabska telewizja Al-Dżazira poinformowała o nocnych atakach w południowych i południowo-wschodnich dzielnicach libijskiej stolicy. Libijska telewizja państwowa podała informację o bombardowaniu przez lotnictwo koalicji miasta Dżafar na południowy-zachód od Trypolisu.

bETKlQjr

Według stacji CNN, powołującej się na świadków, zacięte walki toczyły się w Misracie, mieście położonym 200 km na wschód od Trypolisu. Tam jeszcze w środę późnym wieczorem siły wierne Kadafiemu atakowały pozycje powstańców. Czołgi ostrzelały m.in. klinikę. Zginęły dwie osoby.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t135638.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libijskie;sily;powietrzne;zostaly;zniszczone,33,0,799521.html) Libijskie siły powietrzne zostały zniszczone Samoloty koalicyjne bez przeszkód atakują na ziemi oddziały Kaddafiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t135496.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;nie;wierzy;w;dobre;checi;kaddafiego,227,0,799459.html) Rosja nie wierzy w dobre chęci Kaddafiego Doradca prezydenta przekonuje, że dyktator nie jest gotowy do rozmów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t135909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rebelianci;wybrali;przyszly;rzad,98,0,799330.html) Rebelianci wybrali przyszły rząd Powstańcza Narodowa Rada Libijska mianowała Mahmuda Dżebrila jego szefem.
bETKlQjS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)