Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piecha: Ministerstwo zdrowia pozlepiało chaotycznie ustawy

0
Podziel się

Opozycja: Reforma zdrowia nie jest dobrze przygotowana.

Piecha: Ministerstwo zdrowia pozlepiało chaotycznie ustawy
(PAP/Paweł Kula)
bEglhIIB

Opozycja z dystansem podchodzi do przedstawionego przez minister zdrowia Ewę Kopacz rządowego pakietu ustaw zdrowotnych. Poseł PiS Bolesław Piecha podkreślił, że mamy do czynienia z mieszanką wielu różnych projektów ustaw i nowelizacji starych.

- _ Czy to jest pakiet? To trzeba postawić ogromny znak zapytania. Moim zdaniem mamy do czynienia z bigosem, pomieszaniem ustaw. Ja nie mówię, czy to jest złe, czy dobre _ - powiedział poseł Piecha.

POSŁUCHAJ BOLESŁAWA PIECHY:

Poseł SLD Marek Balicki zaznaczył, że pakiet 8 ustaw zdrowotnych przedstawiony przez rząd w Sejmienie ma charakteru spójnej koncepcji poprawy opieki zdrowotnej. Dlatego też - według Sojuszu Lewicy Demokratycznej - projekty te są trudne do oceny.

bEglhIID

Balicki uważa, że część z ustaw zawiera nowatorskie rozwiązania, a inne - jak skracanie czasu kształcenia lekarzy - ma na celu jedynie oszczędności, a nie dobro pacjenta. Były minister jedną z części ustawy określił jako jeden z lepiej przygotowanych projektów.


POSŁUCHAJ MARKA BALICKIEGO:

Marek Balicki podkreślił, że we wdrażaniu zmian w systemie służby zdrowia powinno być jak najmniej gry politycznej. Jak mówił w Sejmie, partie z różnych stron sceny politycznej powinny wspólnie starać się poprawić standard opieki nad pacjentami.

bEglhIIJ
bEglhIJe
KOMENTARZE
(0)