Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szpitale
12.11.2010 13:27

Pieniądze z rezerwy NFZ trafią do szpitali onkologicznych

Kopacz obiecała 100 mln złotych na leczenie nowotworów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała w Bydgoszczy, że 100 mln zł, które zostały po podziale rezerwy finansowej NFZ, trafi głównie dla ośrodków onkologicznych, które mają problem z przyjmowaniem pacjentów w ostatnich miesiącach roku. *

_ - Otrzymają je ośrodki, które są dla mnie bardzo ważne - w Bydgoszczy, Warszawie, Kielcach i Lublinie - czyli te, którymi się można dzisiaj chwalić _ - powiedziała Kopacz podczas wizyty w Centrum Onkologii i Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy.

_ - Centrum Onkologii będzie dostawało pieniądze przede wszystkim za to, co powinno zrobić; powinno dostać je też w zależności od tego, jak jest obsłużony pacjent; jaki posiada sprzęt, jakie ma innowacyjne rozwiązania. Powinno dostać więcej niż 51 zł za punkt, tak jak do tej pory i ma szansę, by dostawać więcej niż do tej pory _ - dodała.

Bydgoski szpital oblicza swoje zaległości, które powinien otrzymać z NFZ, na ponad 30 mln zł. Jak podkreśla dyrektor Centrum Onkologicznego w Bydgoszczy Zbigniew Pawłowicz, długi biorą się głównie z powodu nieregulowania opłat za leczenie pacjentów spoza województwa kujawsko-pomorskiego.

Kłopoty potęguje ogromna popularność ośrodka, który od lat zajmował czołowe miejsca w rankingach szpitali. Chętni do leczenia przyjeżdżają nawet z bardzo odległych części kraju.

Minister Kopacz odwiedziła także największą placówkę służby zdrowia w Kujawsko-Pomorskiem - Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Spotkała się także z przedstawicielami Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, by zapoznać się z wdrożonym w Bydgoszczy systemem opieki nad pacjentami podstawowej opieki zdrowotnej po godzinie 18 i w dni wolne od pracy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t45171.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/szpitale;i;przychodnie;znowu;w;spirali;zadluzenia,28,0,674844.html) Szpitale i przychodnie znowu w spirali zadłużenia Długi placówek sięgają blisko 10 mld zł. Samorządowcy biją na alarm: Rządowe ustawy zdrowotne nie zahamują ich wzrostu, poza tym są niekonstytucyjne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t85720.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dlugi;szpitali;rosna;na;tym;niezle;mozna;zarobic,226,0,684514.html) Długi szpitali rosną. Na tym nieźle można zarobić Przeterminowane zobowiązania szpitali wzrosną w tym roku do 3 mld zł. Na ich restrukturyzacji coraz więcej zarabiają prywatne firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t112752.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/10;mld;zl;dlugow;kopacz;uzdrowi;system,68,0,689220.html) 10 mld zł długów. Kopacz uzdrowi system? Minister zdrowia chce, by samorządy pokrywały straty generowane przez źle zarządzane szpitale. Jeżeli tego nie zrobią, będą musiały przekształcić je w spółki. To pierwszy krok do prywatyzacji szpitali.
Tagi: szpitale, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz