Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
indie
19.02.2012 21:15

Piraci czy rybacy? Włoscy żołnierze zabili dwóch ludzi

Według Włochów, zastrzeleni mężczyźni byli uzbrojeni i wyglądali na piratów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mazatlan/GFDL/wikipedia)

*Coraz większy niepokój budzą we Włoszech konsekwencje incydentu, do jakiego doszło u wybrzeży Indii, gdzie żołnierze obecni na pokładzie włoskiego tankowca zastrzelili dwóch domniemanych piratów. *

Władze w New Delhi twierdzą, że byli to zwykli rybacy i domagają się, by Włosi stanęli przed indyjskim sądem. Dwaj przekazani indyjskiej policji żołnierze z batalionu piechoty morskiej San Marco, pełnili służbę na pokładzie statku Enrica Lexi na mocy porozumienia pomiędzy ministerstwem obrony i armatorem.

Dlatego włoscy przedstawiciele tego resortu wraz z kolegami z ministerstw spraw zagranicznych i sprawiedliwości przyjechali do Indii aby rozwiązać kryzys do jakiego doszło między obu krajami. Strona indyjska twierdzi, że Włosi ostrzelali kuter rybacki, a nie jednostkę piratów.

Ich zdaniem zginęło dwóch niewinnych ludzi. Włosi natomiast twierdzą, że na pokładzie kutra wyraźnie widzieli pięciu uzbrojonych ludzi. Nie oddali jednak strzałów w ich kierunku lecz w powietrze - bylo ich dwadzieścia. Według władz indyjskich strzałów było szesnaście. Akurat tyle śladów kul jest na kutrze, zwracają uwagę Włosi, dodając, że nie jest to ta sama jednostka którą widzieli żołnierze.

W tej sprawie ma rozpocząć się śledztwo wyjaśniające.

Więcej o walkach z piratami czytaj w Money.pl
Piraci zmienili taktykę. Już nie chodzi o okup Piraci uwolnili załogę i tankowiec Halifax uprowadzony w zeszły weekend na wysokości delty Nigru.
Włosi, Hindusi i Ukraińcy w rękach piratów Na włoski statek napadło pięciu uzbrojonych piratów. Po 10 godzinach oczekiwania od nadania sygnału alarmowego uznano jednostkę za porwaną.
Piraci bardziej agresywni. Odbili statek Hiszpański tankowiec, pływający pod banderą cypryjską, został porwany w połowie września przez piratów u wybrzeży Afryki Zachodniej.
Tagi: indie, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz