Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS atakuje: PO zgadza się na raport MAK

0
Podziel się:

Antoni Macierewicz jest zaskoczony odrzuceniem projektów uchwał ws. raportu.

PiS atakuje: PO zgadza się na raport MAK
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Politycy PiS uważają, że brak zgody na przyjęcie uchwały sejmowej w sprawie raportu MAK oznacza zgodę Platformy Obywatelskiej na tezy zawarte w raporcie.

Posłanka PiS Beata Kempa mówi, że na komisji ustawodawczej Platforma Obywatelska zademonstrowała _ kolejny pokaz siły _:

Szef zespołu parlamentarnego badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz dziwi się, że PO nie zgodziła się nawet na wypracowany kompromisowy tekst uchwały.

POSŁUCHAJ POSŁA MACIEREWICZA:

Rzecznik PiS Adam Hofman nie ma wątpliwości, że brak zgody PO na uchwałę oznacza zgodę Platformy na raport MAK.

Sejmowa Komisja Ustawodawcza odrzuciła oba projekty uchwał w sprawie Smoleńska i raportu MAK. Za głosowało 11 posłów, przeciw było 8.

Dwa projekty uchwał złożyły Kluby PiS i SLD. PiS chciał, żeby Sejm w uchwale wyraził zdecydowany sprzeciw wobec tez zawartych w raporcie MAK i uznał, że treść raportu nie służy dobrym stosunkom między Polską i Rosją.

Projekt PiS wyrażał oczekiwanie Sejmu, że powołane zostaną ponadpaństwowe instytucje, które pozwolą obiektywnie wyjaśnić przyczyny katastrofy. O zaangażowaniu międzynarodowych instytucji napisali też w swoim projekcie posłowie SLD. W ich projekcie "Sejm wyraża nadzieję, że proces wyjaśniania nie wpłynie negatywnie na stan stosunków polsko-rosyjskich. Projekt SLD nie wspomina o raporcie MAK.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypowiedz;kaczynskiego;superobrzydliwa,149,0,762773.html) Wypowiedź Kaczyńskiego "superobrzydliwa" Tomasz Nałęcz krytykuje szefa PiS za słowa o prezydencie Komorowskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t95321.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sprawe;smolenska;badaja;polscy;wyslannicy,83,0,763731.html) Sprawę Smoleńska badają polscy wysłannicy Dwóch polskich prokuratorów wojskowych przyjechało już do Moskwy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)