Notowania

katastrofa w smoleńsku
13.07.2010 19:50

PiS chce tablicy upamiętniającej parę prezydencką

Schetyna otrzymał od Kuchcińskiego list w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PiS chce, żeby w Sejmie została wmurowana tablica upamiętniająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonkę Marię. Pełniący obowiązki szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Marek Kuchciński wysłał w tej sprawie list do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.

Rzecznik Klubu Mariusz Błaszczak powiedział, że poprzedni marszałek Bronisław Komorowski podjął decyzję o wmurowaniu w Sejmie dwóch tablic. Jedna ma być poświęcona wyłącznie byłemu marszałkowi Maciejowi Płażyńskiemu, druga - pozostałym posłom i senatorom, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie.

PiS jest przekonany, że były prezydent także zasługuje na upamiętnienie w gmachu parlamentu - mówi Mariusz Błaszczak. Argumentuje, że Lech Kaczyński również był posłem, senatorem i ministrem w rządzie wybranym przez Parlament.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Prawo i Sprawiedliwość zwróciło się też o uzupełnienie płyty, która będzie poświęcona parlamentarzystom zmarłym pod Smoleńskiem, o nazwisko Aleksandra Szczygły, który - zanim został prezydenckim ministrem - był posłem PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wojna o zdjęcia w Sejmie zakończona? ]( http://news.money.pl/artykul/wojna;o;zdjecia;w;sejmie;zakonczona,129,0,643457.html )
* [ Ziobro: Nie ma powodu, by wstydzić się krzyża ]( http://news.money.pl/artykul/ziobro;nie;ma;powodu;by;wstydzic;sie;krzyza,244,0,642804.html )
* [ "Krzyżem spod Pałacu powinien zająć się Kościół" ]( http://news.money.pl/artykul/krzyzem;spod;palacu;powinien;zajac;sie;kosciol,191,0,642751.html )
Tagi: katastrofa w smoleńsku, sejm, tablica, kaczyńscy, prezydent, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz