Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS chce zwołania posiedzenia komisji infrastruktury ws. Nowaka

0
Podziel się:

PiS chce zwołania specjalnego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury ws. ewentualnych relacji ministra transportu Sławomira Nowaka z firmami zarabiającymi na państwowych kontraktach.

PiS chce zwołania posiedzenia komisji infrastruktury ws. Nowaka
(Tomasz Urbanek/East News)

PiS chce zwołania specjalnego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury ws. ewentualnych relacji ministra transportu Sławomira Nowaka z firmami zarabiającymi na państwowych kontraktach. Oczekuje, że odbędzie się ono w ten piątek, a Nowak się na nim pojawi.

_ - Składamy dziś wniosek o zwołanie komisji infrastruktury, która sprawuje funkcję kontrolną nad działalnością ministerstwa transportu, w trybie nadzwyczajnym jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu. Pod wnioskiem podpisali się członkowie innych klubów; m.in. Solidarnej Polski i SLD _ - powiedział poseł PiS Andrzej Adamczyk w środę na konferencji prasowej w Sejmie.

Zaznaczył, że oczekuje wyjaśnień Nowaka w związku z publikacją tygodnika _ Wprost _, który napisał, że minister transportu ma koleżeńskie układy z biznesmenami zarabiającymi na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO. W publikacji opisano m.in. wizyty ministra w klubie w Warszawie, do którego miał być zapraszany przez osoby związane ze spółką CAM Media.

Podkreślił, że jego niepokój budzi _ domniemany udział ministra w drogich kolacjach fundowanych przez przyjaciół zaangażowanych w kontrakty finansowane z budżetu państwa _. _ - Jest w tych publikacjach mowa o wydatkowaniu publicznego grosza, publicznych pieniędzy, w sytuacji, gdy nie starcza na wiele ważnych projektów. Firmy, o których można powiedzieć, że są przyjaciółmi ministrów, otrzymują wysokie kontrakty _ - mówił Adamczyk.

_ - Pragniemy na posiedzeniu komisji usłyszeć, jaki jest stan rzeczy; pragniemy, by minister Nowak oczyścił się z zarzutów _ - mówił na konferencji Adamczyk.

Jak mówił, oczekuje też, że minister nie wyśle na posiedzenie komisji _ substytutu w osobie pełnomocnika prawnego, czy któregoś ze swoich zastępców _.

We wtorek premier Donald Tusk powiedział, że CBA wszczęło w tej sprawie procedurę, tzw. badania przedkontrolnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Szukają zastępstwa za ministra Biernackiego - W tym bloku głosowań, które odbędziemy w piątek, jednym z punktów będą zmiany w składach osobowych komisji - powiedziała Ewa Kopacz, Marszałek Sejmu.
W PSL ostra reprymenda. Dla posłów... Prezydium klubu PSL udzieliło ostrej reprymendy posłom, którzy zagłosowali za wotum nieufności dla ministra transportu.
Ujawnili bezprawne działania PKP Niedotrzymywanie terminów, marnowanie pieniędzy, niegospodarność - to główne grzechy spółki.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)