Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS: Jadwiga Kaczyńska na czele komitetu budowy pomnika

0
Podziel się:

Posłowie PiS uważają, że nie upamiętniono ofiar katastrofy.

PiS: Jadwiga Kaczyńska na czele komitetu budowy pomnika
(PAP/Tomasz Gzell)
bESiMSDF

PiS apeluje o powołanie Komitetu Honorowego budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem ma objąć matka zmarłego prezydenta Jadwiga Kaczyńska.

Wicemarszałek Sejmu z PiS Marek Kuchciński mówi, że taka inicjatywa może połączyć wszystkie środowiska _ myślące dobrze o Polsce. Według niego pomnik to adekwatna forma upamiętnienia ofiar. _

POSŁUCHAJ MARKA KUCHCIŃSKIEGO:

Wicemarszałek Senatu z PiS Zbigniew Romaszewski mówi, że choć od katastrofy minęły cztery miesiące, do tej pory nie podjęto żadnych działań w sprawie upamiętnienia jej ofiar. -_ To nie jest aż tak wielki problem. To kwestia zbudowania muru upamiętniającego nazwiska ofiar _- mówi Romaszewski.

bESiMSDH

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ROMASZEWSKIEGO:

Eurodeputowany PiS Paweł Kowal mówi, że sprawę krzyża należy rozpatrywać w duchu narodowym. - _ Aktywność i odpowiedzialność spoczywa na wielu osobach, ale przede wszystkim na Kancelarii Prezydenta _ - mówi Paweł Kowal.

POSŁUCHAJ PAWŁA KOWALA:

Do przeniesienia krzyża sprzed pałacu miało dojść 3 sierpnia. Akcja zakończyła się fiaskiem ze względu na protesty. Wciąż nie ma decyzji, czy i w jaki sposób upamiętnić ofiary kastrofy.

bESiMSDN

ZOBACZ TAKŻE:

bESiMSEi
KOMENTARZE
(0)