Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS nadąsany. Nie chce PJN w pierwszej ławie sejmowej

0
Podziel się:

Poseł PiS przekonuje, że dla posła miejsce jest znakiem prestiżu.

PiS nadąsany. Nie chce PJN w pierwszej ławie sejmowej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwiło się planowanemu usadzeniu posłów z klubu Polska Jest Najważniejsza na Sali Plenarnej. Posłowie PJN mieli zasiąść między posłami PiS a PO. Nowy klub miał także otrzymać jedno miejsce w pierwszym rzędzie - co nie spodobało się posłom PiS.

Przedstawiciele obydwu klubów rozmawiali na ten temat z szefem Kancelarii Sejmu Lechem Czaplą. Wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak poinformowała po spotkaniu, że obydwa kluby doszły do porozumienia i posłowie PJN zasiądą we wcześniej planowych miejscach.

- _ Efekt jest taki, że siedzimy taką stróżką od góry do dołu z takimi rozszerzeniami. Dostaliśmy trzy propozycje, wybraliśmy jedną, która jest dobra dla nas i dla Prawa i Sprawiedliwości _ - mówi Elżbieta Jakubiak.

POSŁUCHAJ ELŻBIETY JAKUBIAK:

Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski tłumaczy, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie chciało, aby poseł klubu Polska Jest Najważniejsza zasiadał w pierwszym rzędzie. - _ Jest zawsze problem, bo każdy poseł traktuje miejsca w Sejmie bardzo poważnie. Wyborcy go często pytają, dlaczego siedzi tak wysoko albo nisko. No i w klubie tak to się rozkłada, w każdym klubie. Każdy ma poczucie własnej rangi. Posłowie z wyższą pozycją siedzą niżej _ - mówi poseł Tchórzewski.

POSŁUCHAJ KRZYSZTOFA TCHÓRZEWSKIEGO:

Członkowie PJN będą zasiadać między posłami PiS a PO. Nowe ustawienie miejsc będzie obowiązywać od następnego posiedzenia Sejmu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t123633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kowal;teraz;pjn;bedzie;szykowac;sie;do;wyborow,207,0,726223.html) Kowal: Teraz PJN będzie szykować się do wyborów Poseł nowego klubu zapowiada utworzenie partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t117042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wicemarszalek;z;klubu;polska;jest;najwazniejsza,223,0,722399.html) Wicemarszałek z klubu Polska Jest Najważniejsza? Grzegorz Schetyna uważa, że nowy klub może mieć reprezentanta w prezydium Sejmu.
KOMENTARZE
(0)