Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w pis
06.11.2010 06:27

PiS po "czystce". Kto odejdzie następny?

Klub poselski PiS opuścił już Jan Ołdakowski. Wśród następnych kandydatów do odejścia wymieniani są: Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal i Lena Dąbkowska-Cichocka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Klub poselski PiS, po wyrzuceniu Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak, opuścił już Jan Ołdakowski. Wśród następnych kandydatów do odejścia wymieniani są: Paweł Poncyljusz, Paweł Kowal i Lena Dąbkowska-Cichocka.

Poseł Paweł Poncyljusz, uważany, tak jak Kluzik-Rostkowska i Jakubiak, za jednego z członków _ reformatorskiego _ skrzydła PiS, nie chciał odpowiedzieć na pytanie o swoją przyszłość w partii. Wyjaśnił, że sytuacja jest _ zbyt świeża _.

Wykluczone z szeregów PiS za _ szkodzenie partii _ posłanki zadeklarowały, ze żegnają się _ z władzami partii, nie z koleżankami i kolegami _. _ - Brałyśmy udział w tej kampanii i wiemy jak wielu wspaniałych kandydatów wystawiło w tych wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Wszystkim, którzy są na listach PiS życzymy powodzenia, dalej jesteśmy do dyspozycji. Jeśli w dalszym ciągu będziecie chcieli naszego wsparcia, chętnie go wam udzielimy. Bo Polska jest najważniejsza _ - zadeklarowały posłanki.

Politolog, dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz twierdzi, że po wykluczeniu z szeregów partii PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak nie grozi jej rozłam.

Zdaniem politolog, Kluzik-Rostkowska źle kojarzyła się Jarosławowi Kaczyńskiemu, który uwierzył, że mógł zostać prezydentem, gdyby nie łagodna kampania prezydencka prowadzona przez wykluczoną posłankę.

Według ekspertki, wykluczenie dwóch posłanek jest wydarzeniem medialnym, które nie wpłynie znacząco na wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

PO już nie chce _ renegatek _

Zaraz po informacji o decyzji komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości szef klubu parlamentarnego PO Tomasz Tomczykiewicz zaprosił Kluzik-Rostkowską w szeregi Platformy.

Późniejsze reakcje PO nie były już jednak tak entuzjastyczne. Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, żeby być w Platformie Obywatelskiej trzeba najpierw tego chcieć.

POSŁUCHAJ KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

Kidawa-Błońska przyznaje, że docenia między innymi pracę Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak w czasie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego i dostrzega pewne podobieństwa światopoglądowe. Dodaje jednak, że należy pamiętać również o politycznych różnicach i często skrajnych poglądach na pewne rzeczy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t115577.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kluzik-rostkowska;i;jakubiak;rozpoczna;rozlam;w;pis,162,0,705698.html) Kluzik-Rostkowska i Jakubiak rozpoczną rozłam w PiS? Posłanki usunięte z PiS zaoferowały pomoc w kampanii partyjnym kolegom. Czy to początek budowy nowego ugrupowania? Odejść z klubu zdecydował się już poseł Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t90819.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/migalski;za;usunieciem;poslanek;stoi;ziobro,225,0,705761.html) Migalski: Za usunięciem posłanek stoi Ziobro Europoseł uważa, że Ziobro chce zrzucić na nie winę za wynik w wyborach samorządowych.
Tagi: konflikt w pis, pis, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz