Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS szanuje wynik wyborów. Rozliczeń w partii nie będzie

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński przemawiał w sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości.

PiS szanuje wynik wyborów. Rozliczeń w partii nie będzie
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

aktualizacja: 23:09

Prezes Prawa i Sprawiedliwości przemawiał po ogłoszeniu szacunkowych wyników wyborów do Parlamentu. W swoim przemówieniu podkreślał fakt, że partia pozostaje przy swoim przekonaniu, że w Polsce nie dzieje się dobrze.

**[

]( # )Jarosław Kaczyński, prezes PiS:** Szacunki wyników nie są dla nas korzystne. Znaczna część społeczeństwa - nie wiem jeszcze jaka - uznała, że tak, jak jest, jest dobrze. My zachowujemy przeświadczenie, że Polska wymaga daleko idących zmian.

Jestem przekonany, że przyjdzie taki dzień, że się uda, że w Warszawie będziemy mieli Budapeszt. Prędzej czy później zwyciężymy, bo po prostu mamy racje. Chciałbym jeszcze wyrazić nadzieje, że z takiego wyniku wyborów powstanie rząd lepszy, że będzie walczył z kryzysem, a nie z PiS-em.

I że przynajmniej najgorsze praktyki ostatnich lat odejdą w przeszłość. Jeżeli nie odejdą, to będziemy je piętnować, będziemy z nimi walczyć. Jeszcze raz powtarzam: przyjdzie dzień zwycięstwa, Polska potrzebuje zmian. Zwyciężymy.

Dziękuje państwu i dziękuję za ten nastrój - to jest nasza siła. Pamiętajcie słowa Józefa Piłsudskiego: _ Zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Być zwyciężonym, a nie ulec to zwycięstwo _. Dziękuję.

PiS: Nie ma mowy o zmianie prezesa

Politycy PiS zgromadzeni na wieczorze wyborczym tej partii podkreślali w rozmowach z dziennikarzami, że mimo kolejnych przegranych przez PiS wyborów, nie ma mowy o zmianie lidera partii.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński ocenił, że w żadnych dotychczasowych kampaniach wyborczych PiS nie miał _ tak sprawnego, dobrze funkcjonującego sztabu _. _ - Uważam, że nie ma powodu do żadnych rozliczeń _ - ocenił.

_ - Wszystko na to wskazuje, że wejdziemy do tego parlamentu z liczniejszym klubem, niż wychodziliśmy z tej kadencji i na pewno nie ma powodów, aby zapowiadać jakieś rozliczenia _ - powiedział.

Zdaniem Brudzińskiego, PiS wychodzi z tej kampanii wzmocnione, a nie osłabione. _ - Dla nas najważniejsze jest to, że PiS jest niekwestionowanym liderem w kolejnych wyborach, aby władze z rąk PO odebrać. To nas napawa chęcią i determinacją do dalszej ciężkiej pracy _ - zaznaczył.

Pytany o to, czy może teraz dojść do zmiany prezesa odparł: _ Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego po prostu nie funkcjonuje i tyle. - Dzisiaj największą siłą PiS jest jej lider. Nie wymienia się lidera w trakcie bardzo trudnych lat, które - wszystko na to wskazuje - przed nami _ - powiedział Brudziński. - _ Nie jestem zainteresowany, aby w przyszłych wyborach PiS otrzymało wynik zbliżony do PJN _ - dodał.

_ - PiS to Jarosław Kaczyński _ - podkreśla też poseł PiS Mariusz Kamiński. Młody polityk PiS - zaangażowany w kampanię wyborczą partii - zaznaczał, że na razie wszyscy są _ w emocjach powyborczych _. _ - Na pewno to nie jest moment, żeby szukać przyczyn takiego, a nie innego wyniku _ - powiedział.

_ - Przeprowadziliśmy dobrą, profesjonalną kampanię wyborczą, naprawdę jestem dumny z tego, co udało nam się zrobić przez te kilka ostatnich tygodni, bo pokazaliśmy PiS takie jakie jest, z dobrą ofertą programową i Jarosławem Kaczyńskim jako charyzmatycznym liderem polskiej prawicy _ - dodał.

Politycy PiS podkreślają też, że na razie znamy wstępne wyniki wyborów; choć zwycięstwa PiS już się raczej nie spodziewają, uważają, że wynik PiS nie będzie tak bardzo oddalony od wyniku PO, jak pokazują to sondaże._ - PiS przekroczył 30 proc. i idzie do góry, zobaczymy _ - mówił Antoni Macierewicz. - _ Na razie mamy tylko wstępne tendencje, a wiadomo, że jedna trzecia osób odmawiała odpowiedzi na pytanie o to, jak głosowała, więc to się może jeszcze bardzo, bardzo głęboko zmienić _ - ocenił polityk PiS

KOMENTARZE
(0)