Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2010
06.07.2010 15:13

PiS: W Platformie są lepsi od Schetyny na to stanowisko

Błaszczak: - To nie jest osoba, która szuka kompromisu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że obecny szef klubu PO Grzegorz Schetyna nie powinien kandydować na stanowisko marszałka Sejmu. _ - To nie jest osoba, która szuka kompromisu _- podkreśla Błaszczak.

Błaszczak na pytanie, czy jego partia będzie głosowaćprzeciwko kandydaturze Schetyny i czy będzie obowiązywać w tej sprawie dyscyplina, unikał jednoznacznej odpowiedzi. Decyzje w tej sprawie mogą zapaść na jutrzejszym posiedzeniu klubu.

_ - PiS uważa, że są olbrzymie wątpliwości, jeśli chodzi o Grzegorza Schetynę. To jest zła kandydatura na marszałka Sejmu. Nie będziemy wskazywali nazwiska, ale uważamy, że marszałkiem powinien być polityk, który łączy, a nie dzieli. W PO są też tacy politycy _ - powiedział Błaszczak.

Posłanka PiS Beata Kempa zapowiedziała w rozmowie, że ona sama nie poprze Schetyny. Głównym powodem takiego jej stanowiska jest - jak powiedziała - sprawa tzw. afery hazardowej, nadal badanej przez komisję śledczą.

Błaszczak zauważył, że Grzegorz Schetyna odszedł z rządu Donalda Tuska _ w atmosferze skandalu _ w związku z aferą hazardową.

_ - Konsekwencje tej afery nie zostały do dzisiaj wyjaśnione. Premier dymisjonując Grzegorza Schetynę mówił, że wysyła go na wojnę z PiS-em do Sejmu _ - podkreślił.

Błaszczak nie chciał powiedzieć, czy posłowie PiS podczas środowego posiedzenia klubu wyłonią następcę Krzysztofa Putry - wicemarszałka Sejmu, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. _ Nie zdecydowaliśmy, kto będzie kandydatem. Nie spieszymy się z podejmowaniem tej decyzji _ - zaznaczył.

Jako potencjalnych kandydatów na to ostatnie stanowisko politycy PiS, z którymi rozmawiała PAP, wymieniają nieoficjalnie Marka Kuchcińskiego i Joannę Kluzik-Rostkowską, którzy jednak - wynika z rozmów PAP - nie widzą siebie na stanowisku szefa klubu.

Afera hazardowa

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wybory prezydenckie 2010, schetyna, marszałek, sejm, pis, sprzeciw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz