Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS wybiera kandydata na wicemarszałka Sejmu

0
Podziel się:

Tragicznie zmarłego Krzysztofa Putrę zastąpi prawdopodobnie Marek Kuchciński.

PiS wybiera kandydata na wicemarszałka Sejmu
(PAP/Radek Pietruszka)
bECMErYR

Dziś Rada Polityczna PiS wybierze nowy Komitet Polityczny i wiceprezesów partii. Nowy Komitet zarekomenduje kandydatów na wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak wykluczył, by kandydatem na wicemarszałka została szefowa kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska. _ - Z tego co wiem, Joanna Kluzik-Rostkowska nie jest zainteresowana objęciem stanowiska wicemarszałka Sejmu _ - powiedział rzecznik.

Nazwisko Kluzik-Rostkowskiej padało dotychczas najczęściej w kontekście kandydata PiS na funkcję wicemarszałka. Z nieoficjalnych rozmów z politykami PiS wynika, że straciła ona szansę na objęcie tej funkcji w związku z głosowaniem nad kandydaturą Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Kluzik-Rostkowska, podobnie jak 12 innych posłów - wbrew klubowej dyscyplinie nakazującej głosowanie przeciw kandydaturze Schetyny - wstrzymała się od głosu.

bECMErYT

[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t100498.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/schetyna;marszalkiem;shrek;i;gladiator;w;jednym,253,0,642045.html) Schetyna marszałkiem: Shrek i Gladiator w jednym
Politycy PiS mówią nieoficjalnie, że obecnie największe szanse na partyjną nominację na wicemarszałka ma obecny p.o. szef klubu Marek Kuchciński, jednak czy nim zostanie zadecyduje wybierany dziś nowy Komitet Polityczny.

Obecnie Komitet liczy 21 osób; w jego skład - według statutu - wchodzą m.in. prezes, wiceprezesi, szef Komitetu Wykonawczego, skarbnik partii, przewodniczący klubu parlamentarnego, parlamentarzyści PiS zasiadający w prezydium Sejmu i Senatu oraz Parlamentu Europejskiego, a także inne osoby. Członkowie Komitetu i wiceprezesi partii wybierani są przez Radę Polityczną na wniosek prezesa PiS.

Błaszczak tłumaczył, że wybór nowych władz partii jest konieczny w związku z tym, że podczas marcowego kongresu został wybrany prezes partii. W ubiegłym tygodniu szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński mówił, że nie należy spodziewać się wielkich rewolucji w kierownictwie partii.

Zmiany są również konieczne w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, w której zginęli: wiceprezesi PiS - Przemysław Gosiewski i Aleksandra Natalli-Świat oraz szefowa klubu PiS Grażyna Gęsicka, a także wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra.

bECMErYZ

Z nieoficjalnych rozmów z politykami PiS wynika, że na objęcie funkcji nowego szefa klubu PiS największe szanse ma jego obecny rzecznik Mariusz Błaszczak.

Czytaj w Money.pl
Frasyniuk: Marszałek Schetyna będzie rządził premierem - _ Nie jestem do końca przekonany, że to Donald Tusk wyznaczył Schetynę na marszałka. Myślę, że Schetyna poszedł do premiera i po prostu mu oznajmił, że chce objąć tę funkcję _ - mówi były opozycjonista.
Schetyna przejmie 89 ustaw w "zamrażarce" Opozycja twierdzi, że marszałek zablokował blisko 90 ich projektów ustaw. To jedna trzecia wszystkich rozpatrywanych przez Sejm.
bECMErZu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)