Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS zyskał, a PO straciła w sondażu popracia

0
Podziel się

Według sondażu TNS OBOP na partię Jarosława Kaczyńskiego głosowałoby 29 proc. badanych.

PiS zyskał, a PO straciła w sondażu popracia
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEgfkgAB

Platforma Obywatelska uzyskała 45-procentowe poparcie w najnowszym sondażu TNS OBOP dla programu _ Forum _ w TVP Info. Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, na które zadeklarowało oddanie głosu 29 proc. pytanych. Trzeci jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z aż 19-procentowym poparciem.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, poniżej progu wyborczego byłby koalicjant PO, czyli Polskie Stronnictwo Ludowe z 3-proc. poparciem. W porównaniu z ostatnim sondażem z 10 września Platforma Obywatelska straciła 7 punktów procentowych (to najsłabszy wynik od 15 lipca), zaś Prawo i Sprawiedliwość odnotowało wzrost o 4 punkty procentowe. Sojusz Lewicy Demokratycznej cieszy się mniejszym o 1 punkt procentowy poparciem niż miesiąc temu, natomiast ludowcy zyskali 1 punkt procentowy.

Ankieterzy zapytali też o ugrupowanie Janusza Palikota, na które chce głosować 2 proc. badanych. Zaledwie 1 proc. poparcia uzyskała Samoobrona.

bEgfkgAD

Na pytanie, jakimi trzema najważniejszymi sprawami w trybie pilnym powinien zająć się rząd i parlament, 59 proc. odpowiedziało, że reformą służby zdrowia, 37 proc. ankietowanych opowiedziało się za zmniejszeniem liczby posłów i likwidacją Senatu. Na dalszych pozycjach respondenci wskazywali reformę finansów publicznych, ułatwienia dla przedsiębiorstw, prorodzinną politykę podatkową , reformę KRUS, in vitro, wprowadzenie podatku liniowego.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w dniach 6-7 października na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t96297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;pis;bije;rekord;i;zbliza;sie;do;po,209,0,618449.html) Sondaż: PiS bije rekord i zbliża się do PO Na Komorowskiego chce głosować połowa Polaków, na lidera PiS-u - 31 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t20405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;ma;plan;jak;zdobyc;20;procent;poparcia,149,0,649621.html) SLD ma plan jak zdobyć 20 procent poparcia Przed wyborami samorządowymi ma powstać porozumienie partii, społeczników i związkowców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosna;wyniki;po;i;pis;psl;ponizej;progu,25,0,621337.html) Rosną wyniki PO i PiS, PSL poniżej progu Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie maja, do Sejmu weszłyby tylko 3 partie.
bEgfkgBe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)