Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Plan rządu na drugą połowę roku. Czym się zajmie?

0
Podziel się:

Szef klubu Platformy Obywatelskiej o tym, co będzie priorytetem premiera w najbliższych miesiącach.

Plan rządu na drugą połowę roku. Czym się zajmie?
(East News)
bEJBFNOt

Gospodarka, samorząd, młodzież, in vitro i budżet - o tym dyskutowano podczas wyjazdowego posiedzenia klubu Paltformy Obywatelskiej. Na jesień szef PO, premier Donald Tusk zapowiedział _ nowe otwarcie _.

Szef klubu Rafał Grupiński powiedział, że priorytetem jest realizacja zapowiedzianych w expose rządowych projektów. Przewodniczący wymienił między innymi sprawy związne z polityką prorodzinną i demografią. - J_ eśli chodzi o konkretne zapowiedzi z expose, to warto przypomnieć podatek dochodowy, jeśli chodzi o wieś i kwestię rozstrzygnięcia przywilejów górniczych _ - mówi szef klubu PO.

Rafał Grupiński dodał, że była też mowa o Karcie Nauczyciela w kontekście finansów samorządów. Klub dyskutował też o sprawie in vitro. - _ Będziemy kontynuować dyskusję na tym posiedzeniu Sejmu i na nim powinniśmy wypracować decyzję _- zapowiada.

bEJBFNOv

Politycy PO omawiali też między innymi strategię na najbliższe lata - przed wyborami europejskimi, samorządowymi i parlamentarnymi. Dyskutowali ponadto o lepszej organizacji pracy klubu parlamentarnego. Podsumowano też pierwsze półrocze 2012 roku w kontekście przygotowania i przeprowadzenie reformy emerytalnej.

bEJBFNOW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)