Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Planował zamach bombowy na lotnisku w Kansas

0
Podziel się:

Amerykańska policja poinformowała o zatrzymaniu wczoraj mężczyzny, który planował na lotnisku w Wichita w stanie Kansas (w centrum USA) zdetonować samochód-pułapkę.

Planował zamach bombowy na lotnisku w Kansas
(brytta/iStockphoto)
bEErTOpx

Aresztowany według władz nie ma powiązań z żadną grupą ekstremistyczną, jednak celem zamachu było wsparcie Al-Kaidy. Sprawca nie ukrywał fascynacji tą organizacją terrorystyczną.

58-letni Terry Lee Loewen pracował w porcie lotniczym jako technik. Zatrzymano go o świcie, gdy próbował wjechać na płytę lotniska pojazdem przypuszczalnie wypełnionym groźnym materiałem wybuchowym.

Później podano, że środki w samochodzie były obojętne chemicznie i nikomu nie groziło niebezpieczeństwo. Śledztwo trwało około sześciu miesięcy. Służby wpadły na jego trop, gdy wyraził w internecie chęć uczestnictwa w _ dżihadzie _ przeciw Stanom Zjednoczonym. W tym czasie sprawca dokładnie studiował plany lotniska, analizował rozkład lotów i przygotował zamach. Przewidywał, że zginie w ataku.

bEErTOpz

Według akt sprawy działał w pojedynkę. Jedynymi osobami, z którymi dzielił się swoimi planami, byli działający icognito tajni agenci Federalnego Biura Śledczego (FBI)
, o czym Loewen nie wiedział._ - W trwającej wojnie z terroryzmem dziś wygrali ci dobrzy _ - skomentował gubernator stanu Kansas, Sam Brownback.

Czytaj więcej w Money.pl

bEErTOqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)