Notowania

sondaż
19.03.2011 08:35

Platforma odzyskuje poparcie, PiS znowu traci

Na PO głosowałoby 36,7 proc. Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość - 24,9 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend to na Platformę Obywatelską głosowałoby 36,7 proc. Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość 24,9 proc - wynika z sondażu Instytutu Badania Opinii Homo Homini dla Polskiego Radia. *

W stosunku do ostatniego badania o 3,6 proc. wzrosły notowania PO, a 1,1 proc. spadło poparcie dla PiS. Notowania SLD to 17 proc., a PSL - 8,3 procent. Według sondażu, tylko te cztery ugrupowania wejdą do parlamentu.

Pod kreską znalazł się PJN z poparciem 2,8 procent. Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska ma poparcie 2,5 proc.. Progu 1 proc. nie przekroczyłyby: Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (0,7 proc.) Unia Polityki Realnej (0,4 proc.), Partia Regionów (0,4 proc.), Liga Polskich Rodzin (0,4 proc.).

W badaniu nikt nie wskazał: Samoobrony RP, Prawicy Rzeczpospolitej, Stronnictwa Demokratycznego, partii Wolność i Praworządność, demokratów.pl, Ruchu Autonomii Śląska oraz Stowarzyszenia Ordynacka. 6 procent ankietowanych, zapytanych o to na kogo będą głosować, wybrało opcję _ trudno powiedzieć _. Udział w wyborach zapowiedziało 52,3 procent ankietowanych.

Zdaniem szefa Instytutu Homo Homini Marcina Dumy, można mówić o odzyskiwaniu poparcia przez PO. Jego zdaniem, jest to związane z _ reaktywacją Donalda Tuska _. PiS nieznacznie traci, nie ma zmian w notowaniach PSL oraz SLD. W ocenie Marcina Dumy to oznacza, że Sojusz Lewicy Demokratycznej ugruntowuje swoje poparcie. SLD zachowuje wysokie notowania jak na tę partię - dodaje Marcin Duma i dodaje, że jeżeli Sojusz uzyskałby 17 proc. w wyborach do Sejmu, to byłby to najlepszy wynik od zakończonej kadencji 2001-2005.

Marcin Duma wskazuje też, że w decydującym momencie znalazło się ugrupowanie Polska jest Najważniejsza. _ - PJN ma trudności poniewaz nie jest już nowością i musi znaleźć sposób i pomysł na swoje istnienie. Jeżeli nie - partia zniknie z polskiej sceny politycznej _ - mówi Marcin Duma.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie 18 marca na grupie 1083 osób, reprezentatywnej dla ogółu Polaków. Błąd opracowania wynosi 3 procent poziom ufności 0,95.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112316.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;traci;sld;dogania;partie;kaczynskiego,72,0,791880.html) PO traci, SLD dogania partię Kaczyńskiego Sondaż: Poparcie dla Platformy spadło do poziomu najniższego od trzech lat. Najwięcej zyskuje lewica.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t95530.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;z;partii;sejmowych;tylko;pis;traci;poparcie,148,0,709524.html) Sondaż: Z partii sejmowych tylko PiS traci poparcie Według CBOS PO może liczyć na 40-procentowe poparcie. Do Sejmu weszłyby też SLD i PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t86740.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;tylko;trzy;partie;wejda;do;sejmu,254,0,654846.html) Sondaż: Tylko trzy partie wejdą do Sejmu Powyżej progu wyborczego znalazły się PO, PiS i SLD - wynika z sondażu CBOS.
Tagi: sondaż, poparcie, po, pis, partie, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz