Notowania

rząd
05.11.2011 13:28

Platforma pracuje nad rządem z PSL

Opozycja dziwi się, że zwycięska partia zamilkła. Kalisz: Prezydent też nic ludziom nie mówi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

Eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski powiedział, że najważniejsze uzgodnienia, dotyczące składu rządu, są już prawie zakończone.

Kalinowski, który był gościem _ Śniadania w Trójce _ w Polskim Radiu, powiedział, że wicepremier Waldemar Pawlak spotkał się 3 dni temu z premierem Donaldem Tuskiem:

-_ Zgodnie z zapowiedziami odbyło się spotkanie premiera Tuska z wicepremierem Pawlakiem i zasadnicze sprawy dotyczące rządu są uzgodnione, prawie dopięte _ - mówi polityk.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA KALINOWSKIEGO:

Eurodeputowany nie chciał odpowiadać na pytania dotyczące personaliów. Podkreślił, że nowy gabinet powinien się przede wszystkim zająć gospodarką i finansami. Kalinowski wyraził nadzieję, że kryzys w Unii Europejskiej uda się opanować na tyle, aby został przyjęty i zrealizowany budżet Unii. Polska miałaby wtedy olbrzymią szansę pójść do przodu dzięki unijnym środkom.

Jarosław Kalinowski powiedział, że nie dziwi go fakt, iż premier nie występuje w ostatnich dniach publicznie. Nowy gabinet utworzy bowiem stara koalicja.

Poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin podkreślił, że po raz pierwszy od 1989 roku nowy rząd będzie tworzyć dotychczasowa koalicja. Zapewnił, że rząd działa stabilnie, a premier przygotowuje swoje wystąpienie w Sejmie. Ministrowie pracują nad programem koalicji na następną kadencję:

- _ Mogę państwa uspokoić, prace w rządzie na temat odnowionej koalicji są bardzo intensywne. Nawet wczoraj były prowadzone do późnego wieczora _ - zapewnia Gowin.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

Gowin podkreślił, że Polsce potrzebne są szybkie i głębokie zmiany oraz reformy wolnorynkowe.

Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz powiedział, że jeśli nowy rząd wniesie poprawki do projektu przyszłorocznego budżetu, to z prawnego punktu widzenia będzie to autokorekta. Poseł zwrócił uwagę, że w ostatnich dniach nie odzywa się nie tylko premier, ale i prezydent Bronisław Komorowski:

- _ Ja nie pamiętam po wyborach jakiegoś jego głosu związanego z przywództwem. Donald Tusk wygrał wybory i w jego przypadku też nie widzę głosu przywództwa _ - dziwi się Kalisz.

POSŁUCHAJ RYSZARDA KALISZA:

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak przypomniał, że po wyborach prezydent Komorowski przejął inicjatywę, spotykając się z przywódcami partii parlamentarnych. Prezydent przegrał jednak rywalizację polityczną z premierem.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

- _ Okazało się, że ta rywalizacja z premierem Tuskiem została przez prezydenta Komorowskiego przegrana. Skoro premier Tusk znalazł czas na spotkanie z Leszkiem Millerem, a nie znalazł czasu dla Grzegorza Schetyny, to znaczy, że mieliśmy do czynienia z rywalizacją na szczytach władzy _- mówi Błaszczak. Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu odbędzie się 8 listopada we wtorek.

Czytaj więcej o rządzie PO i PSL
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t122828.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;koalicja;z;psl;kto;w;rzadzie,39,0,935719.html) Strach w PO: Premier wzniósł toast, a potem atmosfera stężała Pod koniec października zbierze się Rada Krajowa PO, która ma zatwierdzić koalicję z PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t160803.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/rozmowyogospodarce/artykul/czlowiek;tuska;zapewnia;nie;zapomnimy;o;obietnicach,102,0,932710.html) Człowiek Tuska zapewnia: Nie zapomnimy o obietnicach Michał Boni mówi o możliwych, przyszłych koalicjach. Daje do zrozumienia, że sojusznik jest tylko jeden.
Tagi: rząd, koalicja, tusk, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz