Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Platforma przygotowuje się do wyborów

0
Podziel się:

Możliwe, że w kilku miejscach kandydatów do samorządów wyłonią prawybory.

Platforma przygotowuje się do wyborów
(waldydzikowski.pl)

Wiceprzewodniczący partii Waldy Dzikowski_ _ zapowiada, że w kilku miejscach PO zorganizuje prawybory, które wyłonią kandydatów na prezydentów miast.

O nowych rozwiązaniach poseł mówi w rozmowie z _ Polską The Times _. Najciekawiej wygląda sytuacja we Wrocławiu i Sopocie. W stolicy Dolnego Śląska od kilku lat rządzi Rafał Dutkiewicz, który kilka miesięcy temu zaangażował się w ruch Polska XXI. Mimo tego PO nie wyklucza, że udzieli mu swojego poparcia w zbliżających się wyborach. Alternatywą byłby start europosła Jacka Protasiewicza.

Z kolei w Sopocie prawdopodobnie o reelekcję będzie ubiegał się Jacek Karnowski, który z powodu zarzutów prokuratorskich zawiesił swoje członkostwo w PO. Władze partii zapowiedziały, że jeśli oczyści się z zarzutów, będzie mógł nadal działać w Platformie.

Wystawienie kontrkandydata dla Karnowskiego byłoby gestem świadczącym o tym, że władze PO utraciły do niego zaufanie. Dlatego, Waldy Dzikowski zapowiedział, że decyzja w tej sprawie będzie zależeć od struktur regionalnych partii.

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)