Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Platforma wraca na szczyt

0
Podziel się

TNS OBOP: Gdyby wybory odbywały się w maju, na PO zagłosowałoby aż 44 procent badanych.

Platforma wraca na szczyt
(Radomil/CC/Wikipedia)
bDSqynIR

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w maju, na PO zagłosowałoby 44 proc. badanych. To o 5 pkt proc. więcej niż w kwietniu. Poparcie dla PiS jest stabilne na poziomie 27 proc. Zmian nie ma również w elektoracie SLD. Na Sojusz gotowych jest zagłosować 18 proc. badanych w sondażu TNS OBOP.

Według sondażu poza parlamentem znalazłoby się PSL z 4-proc. poparciem (o 2 punkty proc. mniej niż w kwietniu), a także PJN z 2-proc. poparciem - bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Procentowe poparcie otrzymałyby Wolność i Praworządność (WiP), Krajowa Partia Emerytów i Rencistów (KPEiR), Socjaldemokracja Polska oraz Liga Polskich Rodzin.

bDSqynIT

[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zaskakujace;wyniki;sondazu;dla;partii;tuska,98,0,828258.html) Zaskakujące wyniki sondażu dla partii Tuska
Spośród badanych, którzy zadeklarowali zamiar wzięcia udziału w wyborach, 19 proc. nie było zdecydowanych, której partii przekazać poparcie - wzrost o 2 punkty proc. w porównaniu z kwietniem.

Oznacza to, że co piąta osoba deklarująca zamiar głosowania nie jest pewna, jak zachowałaby się przy urnie wyborczej. Wśród ogółu badanych deklarujących zamiar głosowania niezdecydowani stanowią trzecią - pod względem wielkości - siłę. Więcej osób popiera tylko PO i PiS.

Jak podało TNS OBOP, uwzględniając osoby niezdecydowane, jak głosować, a które zadeklarowały _ zdecydowanie _ lub _ raczej tak _ gotowość wzięcia udziału w wyborach (19 proc.) na PO głosowałoby 36 proc., na PiS 22 proc., na SLD - 15 proc., na PSL - 3 proc. Po 1 proc. ankietowanych głosowałoby na PJN, WiP, KPEiR oraz Socjaldemokrację Polską.

W majowym badaniu TNS OBOP 32 proc. ankietowanych zadeklarowało zamiar wzięcia udziału w wyborach do Sejmu - o 4 pkt proc. mniej niż w kwietniu. 27 proc. badanych zadeklarowało, że _ raczej poszłoby _ głosować - spadek o 1 punkt proc. 13 proc. respondentów zadeklarowało, że _ raczej nie _ pójdzie do wyborów - wzrost o 3 pkt proc.

bDSqynIZ

21 proc. stwierdziło, że _ zdecydowanie nie _ pójdzie głosować w wyborach - bez zmian w porównaniu z kwietniem. 7 proc. badanych nie wypowiedziało się w tej sprawie - wzrost o 2 pkt proc.

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 469 osób deklarujących _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zamiar uczestniczenia w wyborach, z wyłączeniem osób niezdecydowanych.

Sondaż TNS OBOP zrealizowano w dniach 6-10 maja 2011 roku na reprezentatywnej, losowej 978-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t117046.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;nie;odzyska;wladzy;analiza;money;pl,108,0,715116.html) PiS nie odzyska władzy. Analiza Money.pl Wybory samorządowe potwierdziły, że na scenie politycznej nie ma miejsca na partie rozłamowców z PiS i Palikota. Zdaniem ekspertów Platforma i PSL będą rządzić do 2016 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t139314.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;tlumaczyl;sie;przed;powodzianami,35,0,828451.html) Tusk tłumaczył się przed powodzianami Jego zdaniem powolne tempo odbudowy wałów nie wynika z braku środków, ale czasochłonnych procedur.
bDSqynJu
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)