Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Po wyroku na Białackiego szok na Białorusi

0
Podziel się:

Sąd skazał Alesia Białackiego za niezapłacenie podatków od pieniędzy, które wpłynęły na jego zagraniczne konta.

Po wyroku na Białackiego szok na Białorusi
(PAP/EPA)
bEDCcJSJ

Opozycyjna mińska gazeta _ Narodnaja Wola _ pisze, że wczorajszy wyrok skazujący dla Alesia Białackiego wywołał szok na sali sądowej. Znany białoruski obrońca praw człowieka spędzi 4,5 roku w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Sędziowie orzekli też konfiskatę mienia.

[Na zdjęciu Aleś Białacki z prawnikiem]

Sąd skazał Alesia Białackiego za niezapłacenie podatków od pieniędzy, które wpłynęły na jego zagraniczne konta. Sam opozycjonista twierdzi, że sprawa ma charakter polityczny.

bEDCcJSL

_ Narodnaja Wola _ cytuje Raisę Michajłowską z mińskiego Centrum Praw Człowieka która powiedziała, ze wyrok jest _ czarnym dniem dla białoruskich obrońców praw człowieka. _ Z kolei Eduard Akunin, poeta i przyjaciel opozycjonisty oświadczył, że _ proces sądowy przypominał farsę, która niestety okazała się rzeczywistością _.

Tymczasem największy państwowy dziennik _ Sowietsksja Biełorussija _ pisze, że w innych państwach nawet bardzo znani ludzie są karani za niepłacenie podatków. Podkreśla, że obrońcy praw człowieka powinni być _ wzorem przestrzegania prawa _.

Czytaj więcej o sytuacji na Białorusi w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t196438.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bialacki;skazany;za;pieniadze;w;polsce,152,0,975000.html) Trafi do więzienia, bo miał pieniądze w Polsce Białoruski obrońca praw człowieka został trafi na 4,5 roku do więzienia o zaostrzonym rygorze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/swiat;potepia;lukaszenke;za;wyrok;sadu,176,0,829616.html) Świat potępia Łukaszenkę za wyrok sądu USA, Niemcy, Włochy i przewodniczący Parlamentu Europejskiego uznali orzeczenie białoruskiego sądu za bezprawne i motywowane politycznie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t74851.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialorus;kolonia;karna;za;demonstracje,33,0,802849.html) Białoruś: Kolonia karna za demonstrację Skazany to 20-letni opozycjonista, który brał udział w zamieszkach jakie wybuchły po wyborach w Mińsku.
bEDCcJTm
KOMENTARZE
(0)