Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podczas Marszu Niepodległości naruszono Konwencję Wiedeńską

0
Podziel się:

Rzecznik polskiego MSZ-tu już zareagował na ten incydent, wyrażając oburzenie z powodu naruszenia Konwencji Wiedeńskiej regulującej status dyplomatów innych państw.

Podczas Marszu Niepodległości naruszono Konwencję Wiedeńską
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bEJRJFud

Rosyjskie media informują o incydentach podczas _ Marszu Niepodległości _ w Warszawie, akcentując wydarzenia jakie rozegrały się przy ambasadzie Federacji

Marsz Niepodległości, zorganizowany przez organizacje i partie nacjonalistyczne, przeszedł główną ulicą Warszawy- Marszałkowską. Jego uczestnicy wykrzykiwali hasła: _ Niepodległość _, _ Polska dla Polaków _. Nie podporządkowali się ochronie marszu. Palili race i odpalali petardy.

Część demonstrantów zaatakowała rosyjską ambasadę. Jak poinformowała ochrona placówki, na jej teren wrzucano kamienie i butelki z benzyną. W rezultacie spłonęła budka, która jest przeznaczona dla polskiego policjanta ochraniającego ambasadę.

bEJRJFuf

Rzecznik polskiego MSZ-tu już zareagował na ten incydent, wyrażając oburzenie z powodu naruszenia Konwencji Wiedeńskiej regulującej status dyplomatów innych państw. Przy Pałacu Kultury i Nauki manifestanci demonstracyjnie spalili rosyjska flagę.

Rosssija24 informuje też, że podczas marszu doszło do starć z policją. Kilkanaście osób zatrzymano, 5 funkcjonariuszy zostało rannych. W trakcie przemarszu podpalono tęczę na placu Zbawiciela i dwa samochody. Ratusz rozwiązał marsz, jednak decyzji tej nie uznał organizator, tłumacząc, że nie został o decyzji Ratusza poinformowany.

Wieczorem minister Radosław Sikorski napisał na twitterze: _ Nacjonalistyczna bandyterka naruszająca nietykalność ambasad przynosi nam wstyd przed światem. To przestępstwo i obciach, a nie patriotyzm. _

bEJRJFuG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)