Notowania

rosja
27.05.2013 19:57

Poezja w moskiewskim metrze

Najlepsze wiersze będą przez 2 lata odczytywane w wagonikach metra. To jeden z pomysłów na uczczenie w 2015 roku 80 urodzin podziemnej kolejki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Borya/CC/Flickr)

W moskiewskim metrze czytane będą wiersze pasażerów. Dyrekcja podziemnej kolejki ogłosiła konkurs na czterowiersz z okazji 78 rocznicy uruchomienia metra w rosyjskiej stolicy. Tylko w ciągu trzech dni swoją twórczość zgłosiło do konkursu prawie 800 osób.

Najlepsze wiersze będą przez 2 lata odczytywane w wagonikach metra. To jeden z pomysłów na uczczenie w 2015 roku 80 urodzin podziemnej kolejki. Pasażerowie mieli już okazje wysłuchać, a nawet przeczytać fragmenty literatury i poezji światowych klasyków.

W Moskwie jeżdżą specjalne składy o nazwie _ Poezja w metrze . Maszyniści podziemnej kolejki twierdzą, że tego typu projekty pomagają im w pracy, która wymaga specjalnych predyspozycji psychicznych. - Jeździmy ciemnymi tunelami, nie widzimy ani pór dnia, ani pór roku _ - przypominają i dodają, że muszą być bardzo odporni na różnego rodzaju depresje.

Moskiewskie metro zaliczane jest do największych na świecie. Ma 12 linii, ponad 300 km torów i ponad 180 stacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Awantura o gejów i lesbijki pod Dumą Policja w Moskwie zatrzymała w sobotę około 30 osób, które próbowały zorganizować manifestację w obronie praw mniejszości seksualnych.
Trzęsienie ziemi w Rosji. Niepokój w Moskwie W mieszkaniach i biurach przesuwały się meble i naczynia. Zaniepokojeni Moskwianie telefonowali na policję.
O krok od kolejnego zamachu w Rosji W mieście Oriechowo-Zujewo, 90 km na wschód od Moskwy, unieszkodliwiono grupę terrorystów, która przygotowywała akt terroru w stolicy Rosji.
Tagi: rosja, metro, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz