Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pogoda nie odpuszcza. Kolejne ofiary mrozów

0
Podziel się

Od początku roku w Bułgarii zamarzło aż 25 osób. Tylko dzisiaj mrozy i burze pochłonęły trzy ofiary.

Pogoda nie odpuszcza. Kolejne ofiary mrozów
(PAP/EPA)
bEgXdYLF

Mrozy i burze nad Morzem Czarnym pochłonęły trzy kolejne ofiary w Bułgarii. Od początku roku z powodu zimowej pogody śmierć poniosło w tym kraju 25 osób. Temperatura dzisiaj przekraczała minus 28 stopni Celsjusza.

Jak poinformowało dziś radio publiczne, w czasie burzy zginęło dwóch mężczyzn. W oddalonej wiosce na północnym zachodzie kraju w domu zamarzł 70-letni samotny człowiek.

O okolicznościach śmierci znalezionego w wodach Morza Czarnego pod Warną mężczyzny policja nie ma informacji. Przypuszcza, że został porwany przez fale. W analogiczny sposób zginął 20-latek, który w czasie silnej burzy robił zdjęcia na samym brzegu.

bEgXdYLH

Prędkość wiatru podczas środowych burz nad Morzem Czarnym przekraczała 100 km na godzinę, fale sięgały 3 metrów wysokości. Huragan spowodował znaczne szkody na wybrzeżu, zniszczonych zostało wiele łodzi i jachtów. Najsilniej ucierpiały małe porty Carewo i Pomorie.

Dziś w Bułgarii znów dominowały silne mrozy. Najzimniejszym miastem był Widin, gdzie termometry rano wskazały minus 28,6 stopni Celsjusza.

Według telewizji BBT w regionie Silistry, najbardziej wysuniętego na wschód bułgarskiego miasta na Dunaju, rzeka zamarła całkowicie. Ostatnio zdarzyło się to w 1986 roku.

Więcej o mrozach czytaj w Money.pl
Zima nie odpuszcza. To stąd wzięły się mrozy Przenikliwy mróz w Europie wziął się z kurczenia się powłoki lodowej pokrywającej Ocean Arktyczny, gdzie skutki globalnego ocieplenia są najbardziej widoczne.
Kiedy ustąpią mrozy? Mróz w Polsce nie ustępuje, ale dziś ma być nieco mniejszy. Niska temperatura nie tylko sprawia, że marzniemy, ale też powoduje spore utrudnienia.
W Europie mróz. Prognoza pogody dalej groźna Z różnych państw europejskich nadchodzą wiadomości o kolejnych śmiertelnych ofiarach mrozów i o rekordowo niskich temperaturach.
bEgXdYMi
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)