Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
30.04.2008 08:07

Pół miliona emigrantów wyjechało z Wielkiej Brytanii

Praca na Wyspach mieszkańcom nowych krajów Unii opłaca się coraz mniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Z Wielkiej Brytanii wyjechała już połowa z miliona imigrantów z krajów przyjętych do Unii Europejskiej w 2004 roku - wynika z opublikowanego w środę w Londynie badania.

Analiza brytyjskiego ośrodka IPPR (Institute for Public Policy Research) wykazała też, że napływ ludności z 10 nowych państw UE, szukającej pracy na Wyspach Brytyjskich zmniejszy się, gdyż poprawiła się sytuacja ekonomiczna w ich krajach. - _ Oceniamy, że około 30 tysięcy mniej imigrantów przybyło w drugiej połowie 2007 roku, w porównaniu z drugą połową 2006 roku _ - napisano w raporcie.

- _ Czterech z 10 badanych przez nas polskich imigrantów uważa, że większe możliwości zatrudnienia zachęcą Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski na dobre _ - podkreślało IPPR.

Ponadto autorzy badania zwracają uwagę, że ze względu na zmniejszenie ograniczeń dotyczących zatrudnienia obywateli nowych krajów UE w innych państwach Unii, imigranci mogą szukać pracy gdzie indziej niż w Wielkiej Brytanii.

Ośrodek twierdzi też, że o mniejszej liczbie imigrantów może świadczyć niższa liczba urodzeń, a osłabienie funta szterlinga wobec złotego nie zapewnia im już takich zysków, jak wcześniej. IPPR przypomina, że brytyjski funt od 2004 roku spadł w stosunku do polskiego złotego o około 25 proc.

Tagi: unia europejska, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz