Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy ferie zimowe najczęściej spędzają w polskich górach

0
Podziel się

Brakuje w nich jednak przyjaznych rozwiązań dla narciarzy.

Polacy ferie zimowe najczęściej spędzają w polskich górach
(Skynesher/Dreamstime)
bEgWHCxx

Dziś ferie zimowe zaczynają się w czterech województwach - dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Na półmetku przerwy zimowej są uczniowie z Podlasia oraz Warmii i Mazur.

Według Polskiej Izby Turystyki, podczas ferii zimowych ci Polacy, którzy wyjeżdżają z domu, albo jadą wypoczywać w ciepłych krajach, albo spędzają urlop na nartach. Wielbiciele ciepła podróżują głównie do Egiptu, Turcji i Tunezji. Narciarze najczęściej wybierają wyjazdy w polskie góry, a także udają się na Słowację, do Austrii lub Włoch.

Józef Ratajski, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki mówi, że o kierunku wyjazdu na narty decyduje konkurencja na rynku sportów zimowych.

bEgWHCxz

Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki dodaje, że do zimowego wypoczynku w polskich górach turystów najczęściej zniechęca brak przyjaznych narciarzom rozwiązań.

Według Polskiej Izby Turystyki, jedynym dobrym przykładem jest gmina Białka Tatrzańska, która oferuje narciarzom kompleksowe usługi. Miłośnicy sportów zimowych mogą szusować po dowolnych stokach na jednym karnecie.

Polska Izba Turystyki od lat apeluje do polityków o stworzenie tak zwanej ustawy śniegowej, która zezwalałaby na korzystanie z nieruchomości na potrzeby organizacji wyciągów i tras narciarskich.

bEgWHCxF
bEgWHCya
KOMENTARZE
(0)