Notowania

indie
27.11.2008 14:21

Polacy w Bombaju są już bezpieczni

W zaatakowanych przez terrorystów budynkach przebywało troje Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Polak uwięziony w hotelu Oberoi jest już wolny. Z hotelu Taj Mahal wydostał się też polski eurodeputowany Jan Masiej. *

ac">fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/terrorystyczne;ataki;w;bombaju,galeria,1795,0.html) W hotelu Taj Mahal, jak powiadomił w rozmowie z telewizją TVN24 konsul RP w Bombaju Janusz Byliński, przebywała jedna Polka. Według doniesień konsula, jest cała i zdrowa. Z hotelu Taj Mahal udało się wydostać europosłowi Janowi Masielowi.

Po godzinie 11 dotarła do Polski informacja, że Polak uwięziony w hotelu Oberoi jest bezpieczny. Został uwolniony podczas akcji indyjskich komandosów. Informację na antenie TVN24 potwierdziła żona, która jest z nim w kontakcie.

_ - W tej chwili nie ma informacji, aby wśród ofiar zamachów byli Polacy _ - mówi rzecznik MSZ Piotr Paszkowski.

Informację potwierdza Piotr Opaliński, charge d'affaires w Delhi. _ - Wśród ofiar ataku na hotele nie ma Polaków. Jest to naprawdę wielka ulga dla nas, bo jednak zamachy na taką skalę mieliśmy obawy, że coś złego się stało - _ relacjonuje polski dyplomata._ _

Hans-Gert Poettering, szef Parlamentu poinformował, że stara się zorganizować powrót z Bombaju delegacji z udziałem siedmiu deputowanych, w tym jednego Polaka, trzech tłumaczy i kilku urzędników. Byli oni zakwaterowani w hotelu, który zaatakowali terroryści. Wszyscy są już bezpieczni i mogą liczyć na opiekę francuskiego konsulatu.

Policja i komandosi próbują odbić hotel z rąk terrorystów. Zamachowcy mają zewnętrzne powiązania - ogłosił premier Indii. Wojsko przeszukuje pakistański statek.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Krwawy zamach w Bombaju. Co najmniej 80 ofiar ]( http://news.money.pl/artykul/krwawy;zamach;w;bombaju;co;najmniej;80;ofiar,13,0,403725.html )
* [ Indie: Krwawe polowanie na cudzoziemców ]( http://news.money.pl/artykul/indie;krwawe;polowanie;na;cudzoziemcow,43,0,403755.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Do zamachów przyznała się mało znana do tej pory organizacja Mudżahedini Dekanu. Jest ona prawdopodobnie związana z ugrupowaniem Indyjskich Mudżahedinów, znanych z wielu ataków terrorystycznych, jakie przeprowadzali na terenie Indii.

Tagi: indie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz