Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja i bank centralny celem ataku hakerów

0
Podziel się:

Do ataków hakerskich doszło w czasie kryzysu dyplomatycznego między Canberrą a Dżakartą.

Policja i bank centralny celem ataku hakerów
(zmeel/iStockphoto)

Strony internetowe australijskiej policji federalnej i banku centralnego stały się celem ataku hakerów z Indonezji - poinformowały w czwartek media w Australii w czasie napiętych stosunków dyplomatycznych między Canberrą a Dżakartą.

Australijska policja określiła atak jako _ nieodpowiedzialny _. _ - Takie działania jak piractwo informatyczne, tworzenie czy rozsyłanie wirusów nie są nieszkodliwe. Mogą mieć poważne konsekwencje dla tych, którzy się ich dopuszczają, jak np. kary więzienia _ - ostrzeżono w komunikacie.

Strona policji federalnej nie działała w czwartek rano, podczas gdy poprzedniego dnia funkcjonowała bez zarzutu - wskazała policja.

Strona australijskiego banku centralnego również była celem ataku hakerskiego typu DoS (Denial of Service - odmowa usługi; przeciążenie atakowanego serwera wieloma zapytaniami, uniemożliwiające mu funkcjonowanie) od północy we wtorek - sprecyzował rzecznik tej instytucji.

Do ataków hakerskich doszło w czasie kryzysu dyplomatycznego między Canberrą a Dżakartą po oskarżeniach jakoby australijskie służby miały podsłuchiwać telefon prezydenta Indonezji oraz inwigilować kilka osób z jego otoczenia.

W tym tygodniu władze Indonezji odwołały swego ambasadora w Canberze i ogłosiły, że _ obniżają rangę _ stosunków dyplomatycznych z Australią. Dżakarta ogłosiła również, że zawiesza współpracę z Canberrą w walce z przemytem tzw. boat people - nielegalnych przybyszów z Iranu, Afganistanu, Pakistanu i innych krajów, którzy przez Indonezję chcą dostać się do Australii.

Czytaj w Menstream.pl
Napadli na posterunek uzbrojeni w siekiery Napastnicy uzbrojeni w noże i siekiery zaatakowali wczoraj posterunek w miejscowości Serikbuya, niedaleko historycznego miasta Kashgar. Zginęło dziewięciu napastników i dwóch policjantów.
Adobe: hakerzy wykradli dane z 38 mln kont Według Adobe łupem cyberprzestępców mogły paść nazwy i hasła 38 mln użytkowników. Wcześniej mówiono...
Atak chińskich klonów Zdradzamy, jak działają sprzedawcy-oszuści i podpowiadamy, jak się ich ustrzec.
Są nagrania z pobicia posła Wiplera Polityk twierdzi, że został _ brutalnie pobity przez policję _. Według mundurowych, mężczyzna zachowywał się agresywnie, wulgarnie, chciał im wydawać polecenia.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)