Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Policja rozpędziła manifestację w Ankarze

0
Podziel się:

Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. Zatrzymano 16 osób.

Wczorajsze protesty w Stambule
Wczorajsze protesty w Stambule (PAP/EPA)
bFeQKGRN

W nocy w demonstracjach wzięło udział ponad 2 tysiące ludzi. Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych. Zatrzymano 16 osób - podały tureckie stacje telewizyjne.

Do interwencji sił bezpieczeństwa doszło w dzielnicy Dikmen, w tym samym miejscu, gdzie odbywały się manifestacje antyrządowe z przełomu maja i czerwca. Manifestanci wznieśli barykady, zatrzymując ruch uliczny. Protestowali przeciwko uwolnieniu policjanta, oskarżonego o zabicie w Ankarze uczestnika wcześniejszych demonstracji. Policja użyła gazu i armatek wodnych, by rozproszyć protestujących.

Policjant, który jest oskarżony o śmiertelne zranienie 26-letniego mężczyzny, do rozpoczęcia procesu pozostaje na wolności. Jak podają media tureckie, łącznie kilkadziesiąt osób zostało zatrzymanych od wybuchu protestów antyrządowych pod koniec maja. Według dziennika "Hurriyet" tylko w sobotę aresztowano w całej Turcji 31 osób; postawione im zarzuty objęły: organizowanie demonstracji, prowokowanie do przemocy, uszkodzenie mienia publicznego i przynależność do organizacji terrorystycznej.

bFeQKGRP

Tak wyglądają protesty w Turcji

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/tak-wygladaja-protesty-w-turcji-g558411.html)

Demonstracje przeciwko przebudowie stambulskiego placu Taksim i likwidacji pobliskiego parku Gezi rozpoczęły się 31 maja. Z czasem przerodziły się w protesty przeciwko nasilającym się tendencjom autorytarnym rządu premiera Recepa Tayyipa Erdogana i próbom umiarkowanej islamizacji kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd turecki reaguje ostro. Zamykają ludzi Zgodnie z tureckim prawem zatrzymani mogą przebywać w areszcie do czterech dni.
Bułgarzy zapowiadają okupację budynków W jedenastym dniu demonstracji w bułgarskiej stolicy doszło do blokad kilku ważnych skrzyżowań. Kilka tysięcy uczestników antyrządowych protestów zebrało się przed siedzibą Rady Ministrów.
Protesty w Turcji. Policja znowu używa siły Turecka policja użyła armatek wodnych, by rozproszyć kolejny wielotysięczny protest przeciwko rządowi.
bFeQKGSq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)