Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Policzyli rannych i zabitych w Egipcie

0
Podziel się

56 osób zginęło, a 526 odniosło obrażenia - podaje ministerstwo zdrowia.

Policzyli rannych i zabitych w Egipcie
(PAP/EPA)
bErIWZXF

56 osób zginęło, a 526 odniosło obrażenia w starciach między zwolennikami obalonego islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego a siłami bezpieczeństwa w Egipcie - podało w środę egipskie ministerstwo zdrowia.

Doniesienia o rannych i zabitych - często sprzeczne - napływają z różnych źródeł.

Państwowa stacja telewizyjna Nile TV, powołując się na ministerstwo spraw wewnętrznych, podała, że sześciu członków egipskich sił bezpieczeństwa zginęło, a 66 odniosło obrażenia w środę podczas rozbijania obozów islamistów w Kairze.

bErIWZXH

Co najmniej 124 zwolenników Mursiego, obalonego przez wojsko na początku lipca, zginęło w środę na placu przed meczetem Rabaa al-Adawija w Kairze - poinformował dziennikarz AFP, który zdołał policzyć ciała złożone w trzech prowizorycznych kostnicach. Manifestanci mówią o ponad 2200 zabitych i ok. 10 tys. rannych, jednak agencja zaznacza, że liczb tych nie można zweryfikować z niezależnych źródeł.

Dwa kairskie place - przed meczetem Rabaa al-Adawija oraz Al-Nahda przed uniwersytetem - to miejsca, gdzie od ponad miesiąca trwają największe demonstracje zwolenników odsuniętego od władzy prezydenta, domagających się jego powrotu do władzy.

Egipskie siły bezpieczeństwa przystąpiły w środę do likwidowania obu tych obozów.

Tymczasem co najmniej 17 osób zginęło w prowincji Fajum, na południowy zachód od Kairu, w starciach, jakie wywiązały się między zwolennikami Mursiego a siłami bezpieczeństwa - podała państwowa agencja MENA. Jak relacjonowali świadkowie, islamiści zaatakowali co najmniej dwa komisariaty policyjne i podpalili zaparkowane przed nimi radiowozy. Do konfrontacji doszło również pod siedzibą gubernatora prowincji.

bErIWZXN

Co najmniej pięć osób zginęło w mieście Suez, na północy kraju, podczas szturmu islamistów na rządowy budynek. Świadkowie podali, że podpalono transporter opancerzony.

Według agencji AP starcia wybuchły w Aleksandrii, na północy kraju, a także w położonych w Delcie Nilu prowincjach Al-Buhajra i Asz-Szarkijja.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczne starcia w Egipcie. Są oficjalne informacje To najkrwawsza konfrontacja od momentu odsunięcia Mursiego od władzy.
Co naprawdę wydarzyło się w Egipcie? Nowe doniesienia Według Bractwa Muzułmańskiego nie żyje co najmniej 70 osób. Niemal 200 zostało rannych.
Egipt wciąż wrze. Ryzyko rozlewu krwi Zdaniem szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton i sekretarza stanu USA Johna Kerry, nie udało się przełamać się niebezpiecznego impasu.
bErIWZYi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)