Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polscy dziennikarze zatrzymani w Smoleńsku

0
Podziel się

Korespondenci TVP Info, TVN 24 i RMF FM w Rosji zostali zatrzymani pod pretekstem wejścia na teren wojskowy.

Polscy dziennikarze zatrzymani w Smoleńsku
(PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
bEhTQdAl

[aktualizacja: 15:04]

Grupa polskich dziennikarzy w trakcie wykonywania obowiązków służbowych została zatrzymana przez rosyjskich żołnierzy w Smoleńsku. Do zdarzenia doszło w pobliży wraku samolotu TU-154M który rozbił się 10. kwietnia.

Rzecznik ministerstwa spraw zagranicznychspraw zagranicznych powiedział, że sprawą zatrzymanych w Smoleńsku dziennikarzy zajmuje się polski konsul. Marcin Bosacki poinformował, że dziennikarze zostali zatrzymani po wejściu na teren lotniska wojskowego.

bEhTQdAn

Bosacki podkreślił, że polskie służby konsularne badają obecnie sprawę. Dodał, że to nie jest pierwszy tego typu przypadek dzisiejszego dnia. Rano została zatrzymana na krótko jedna polska ekipa.

W Smoleńsku zatrzymana została korespondentka TVP Info w Rosji Arleta Bojke. Wraz z nią milicja zatrzymała reportera tej stacji filmującego wrak rządowego Tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia.

Telewizja TVN24 podała również, że w Smoleńsku zatrzymano także reportera tej stacji Marka Osiecimskiego. W trakcie zatrzymania był poza terenem lotniska.

Zatrzymany został także korespondent RMF FM Przemysław Marzec.

bEhTQdAt

Macierewicz już wie, kto jest winny

Szef parlamentarnego zespołu do zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz uważa, że za zatrzymanie polskich dziennikarzy w Smoleńsku odpowiadają posłowie Platformy Obywatelskiej.

Ich odpowiedzialność polega - według posła PiS - na tym, że aprobowali przekazanie całości postępowania i śledztwa w sprawie katastrofy w ręce rosyjskie.

Popieranie polityki premiera Tuska doprowadziło - według Antoniego Macierewicza - do aresztowania polskich dziennikarzy:

bEhTQdAu
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t94701.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wreszcie;ruszy;budowa;zadaszenia;wraku;tu-154,19,0,684307.html) Wreszcie ruszy budowa zadaszenia wraku Tu-154 Wiata będzie kosztowała 100 tys. zł. Zapłacą Rosjanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t80070.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krytyka;klicha;on;jest;od;patrzenia;na;rece;rosjanom,201,0,683721.html) Krytyka Klicha: "on jest od patrzenia na ręce Rosjanom" Rzecznik rządu ocenił wypowiedzi Edmunda Klicha.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ekspert;ostro;ten;samolot;nie;powinien;startowac,63,0,683583.html) Ekspert ostro: "ten samolot nie powinien startować" Tomasz Hypki uważa, że 10 kwietnia złamano procedury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/142/t97422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;o;katastrofie;smolenskiej;poznamy;juz;w;tym;roku,103,0,681319.html) Raport o katastrofie smoleńskiej poznamy już w tym roku? _ - Wydaje mi się, że jest to termin realny _ - uważa szef MSWiA.
bEhTQdAO
KOMENTARZE
(0)