Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polscy lekkoatleci tryumfują, najlepsi od 36 lat

0
Podziel się

Zdobyli w Barcelonie 9 medali, w tym dwa złote.

Polscy lekkoatleci tryumfują, najlepsi od 36 lat
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEiHjjPF

fot: PAP/Bartomiej Zborowski _ _fot: PAP/Bartomiej Zborowski _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/polscy;lekkoatleci;z;medalami,galeria,4058,0.html)Polscy sportowcy zdobyli 9 medali na zakończonych wczoraj lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Barcelonie. To najlepszy wynik od 1974 roku, kiedy z Rzymu biało-czerwoni przywieźli 10 krążków, w tym cztery złote.

Do 116 medali zdobytych przez polskich lekkoatletów w dotychczasowej historii Mistrzostw Europy, dziewięć po sześciu dniach zmagań w Barcelonie dołożyli: w kolorze złotym Marcin Lewandowski (800 m) i Piotr Małachowski (dysk), w srebrnym - Grzegorz Sudoł (chód na 50 km) i Tomasz Majewski (kula), a w brązowym - Joanna Wiśniewska (dysk), Anita Włodarczyk (młot), Adam Kszczot (800 m), Przemysław Czerwiński (tyczka) oraz Marika Popowicz, Daria Korczyńska, Marta Jeschke i Weronika Wedler (4x100 m).

fot: PAP/Bartomiej Zborowski _ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/grzegorz;sudol;wicemistrzem;europy;w;chodzie;na;50;km,galeria,4059,0.html)Barceloński dorobek dał Polsce ósme miejsce w klasyfikacji medalowej za Rosją (24 w sumie), Francją, Wielką Brytanią, Niemcami, Turcją, Hiszpanią i Ukrainą, a siódme w bilansie punktowym.

bEiHjjPH

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Jerzy Skucha był zadowolony, ale miał nadzieję na więcej złotych medali.

_ - Chciało się tych złotych medali więcej. Można wymienić Tomka Majewskiego w pchnięciu kulą, który wywozi srebro. Zapewniam jednak, że nikt nie będzie robił z tego tragedii. Kiedy do zdrowia zaczęła dochodzić Anita Włodarczyk, liczyliśmy na jej zwycięstwo w rzucie młotem. Zrobiła jednak wszystko co mogła i zdobyciem brązowego medalu udowodniła, że nadal jest w światowej czołówce, więc niedosytu specjalnie nie ma - _powiedział.

bEiHjjQi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)