Notowania

wojna w mali
29.01.2013 07:29

Polscy żołnierze pojadą do Mali?

- Nie ma potrzeby uczestniczenia bezpośrednio w działaniach bojowych - zapewnia Donald Tusk

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

*Rozpoczęło się posiedzenie rządu, na którym ministrowie zajmą się między innymi wnioskiem do prezydenta o zgodę na wysłanie 20 polskich instruktorów w ramach misji unijnej w Mali. Zapowiedział to podczas wizyty w Paryżu premier Donald Tusk. *

aktualizacja: 11:52

Szef rządu zapewnił, że nasi żołnierze nie będą uczestniczyć w misji bojowej, ale szkoleniowej. _ - Rozważamy także, jestem pewien, że będzie to pozytywna decyzja, wsparcie organizacyjno-logistyczne. Nie ma potrzeby uczestniczenia bezpośrednio w działaniach bojowych ze strony polskich żołnierzy _- mówi Donald Tusk.

Premier dodał, że odpowiedzialność za stabilizację w Mali spoczywa na całej wspólnocie międzynarodowej, w tym także na Unii Europejskiej. _ - Polska, tak jak inne kraje, powinna wesprzeć Francję dziś i w przyszłości w utrzymaniu stabilności tego regionu - _ podkreśla premier Donald Tusk.

Na początku tego roku Francja zdecydowała się na interwencję w Mali. Dwa i pół tysiąca francuskich żołnierzy ma powstrzymać powiązanych z Al-Kaidą terrorystów, którzy zajęli północ tego afrykańskiego kraju. W połowie miesiąca szefowie dyplomacji krajów Unii Europejskiej powołali wojskową misje szkoleniową. Jej celem jest szkolenie malijskiej armii.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd ma ponadto zająć się założeniami do projektu nowelizacji ustawy o cenach, która ma zmodyfikować obowiązki przedsiębiorców dotyczące informowania o cenach towarów i usług oraz propozycją założeń do nowelizacji ustawy o wydawaniu Monitora Sądowego i Gospodarczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Żołnierze oskarżeni o przemoc wobec... Minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian wczoraj wieczorem nie potwierdził ani nie zdementował tych doniesień, wezwał jedynie francuskie media do zachowania maksymalnej ostrożności w tej kwestii.
Wojna w Mali potrwa lata? Atakują Żołnierze francuscy i malijscy odbili kolejne miasta, które były w rękach islamskich rebeliantów.
Rosja chce pomóc w Mali. Przerzuci wojska? Minister obrony Francji zapowiedział wczoraj, że liczebność francuskich sił interwencyjnych w Mali może wzrosnąć z obecnych 2 tysięcy do 4 tysięcy.
Tagi: wojna w mali, mali, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz