Notowania

euro 2012
04.06.2012 09:14

Polska na Euro 2012. Engel prognozuje

Kiedy łamie się w zespole wiara, że można coś zrobić? O najważniejszym momencie w całym Euro 2012 mówi Jerzy Engel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

*Za cztery dni zagramy być może najważniejszy mecz podczas EURO 2012. Spotkanie z Grecją, które zainauguruje mistrzostwa Europy w piłce nożnej, to według Jerzego Engela (na zdj. po lewej) klucz do sukcesu polskiej reprezentacji podczas EURO. *

Były selekcjoner tłumaczył w Programie Pierwszym Polskiego Radia, jak ważny jest dobry występ w tym pierwszym spotkaniu. Jerzy Engel jest zdania, że ewentualna wpadka w spotkaniu z Grecją zepsuje atmosferę w zespole. Sam doświadczył tego jako trener reprezentacji podczas mistrzostw świata w Korei i Japonii w 2002 roku:

- _ Wtedy łamie się w zespole wiara, że możemy coś zrobić. Co prawda Hiszpania przegrała kiedyś pierwszy mecz na mistrzostwach świata, a potem wygrała wszystkie pozostałe. Ale my Hiszpanią nie jesteśmy _ - mówi Engel.

Według Jerzego Engela, aby wyjść z grupy reprezentacja Polski w każdym meczu musi grać w najlepszym zestawieniu i z dużą motywacją:

- _ W sytuacji Polski o rozkładaniu sił nie można mówić, tutaj każdy mecz trzeba grac na maksimum tego co się ma. Rozkładać siły mogą te zespoły, które mogą nadrobić techniką, zawodnikami wysokiej klasy nie tylko w jedenastce, ale i tych z ławki rezerwowej. W naszym przypadku każdy mecz gra się na 100 procent. Trzeba być świetnie przygotowanym, szczególnie do pierwszego meczu _ - mówi były selekcjoner.

Rywalami Polski w Grupie A mistrzostw Europy będą Grecja, Rosja i Czechy. Dwa pierwsze spotkania Polacy zagrają w Warszawie, trzecie - z Czechami - we Wrocławiu. EURO 2012 zakończy się 1 lipca finałem w Kijowie.

Czytaj więcej o grze polskiej reprezentacji
Niedosyt na otwarcie Stadionu Narodowego Przed kompletem publiczności na Stadionie Narodowym w Warszawie bezbramkowo zremisowaliśmy z szóstą reprezentacją świata.
Wynik ostatniego testu polskiej reprezentacji Wynikiem 4-0 zakończyło się towarzyskie spotkanie w meczu Polska-Andora. Nasza reprezentacja wysoko wygrała z ostatnią drużyną rankingu FIFA.
Tagi: euro 2012, euro, polska, zespół, mecz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz