Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Auschwitz
20.10.2013 17:55

Polskie obozy koncentracyjne. Sformułowanie w relacji włoskiej agencji

Określenia lager polacco użyto w korespondencji z Polski, gdzie przebywa burmistrz Rzymu Ignazio Marino, który pojechał tam z włoską młodzieżą oraz przedstawicielami wspólnoty żydowskiej z Wiecznego Miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan GRACZYNSKI/East News)

Sformułowanie polski obóz w odniesieniu do nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz znalazło się w depeszy włoskiej agencji prasowej ANSA. Zawiadomiona dziś przez PAP ambasada RP w Rzymie zapowiedziała interwencję w tej sprawie.

Określenia _ lager polacco _ użyto w korespondencji z Polski, gdzie przebywa burmistrz Rzymu Ignazio Marino, który pojechał tam z włoską młodzieżą oraz przedstawicielami wspólnoty żydowskiej z Wiecznego Miasta. Dziś włoska delegacja przebywała na terenie hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz, gdzie oddała hołd ofiarom.

Towarzyszącego delegacji byłego więźnia, 83-letniego Samiego Modiano, nazwano w depeszy _ ocalałym z grozy polskiego obozu _.

Ambasador RP we Włoszech Wojciech Ponikiewski zapowiedział, że kierowana przez niego placówka będzie interweniować w tej sprawie.
Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: Auschwitz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz