Notowania

rewolucja w egipcie
28.03.2011 19:43

Ponad 1,5 mln Egipcjan ucieknie z Libii?

Chodzi głównie o pracowników zatrudnionych przy wydobyciu ropy. Z kolei Muzeum egipskie odzyskało 16 eksponatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Egipcjanie zatrudnieni przy wydobyciu ropy uciekają przed libijską wojną - poinformował gubernator Południowego Synaju Mohamed Abdel Fadil Szusza. Dotyczy to głównie osób pracujących tam przy wydobyciu ropy.

- _ Wojna w Libii wymusiła na naszych obywatelach powrót do Egiptu. Wielu z nich nie ma dokąd wracać, gdyż tam było ich całe życie i dobytek _ - powiedział gubernator Południowego Synaju, Mohamed Abdel Fadil Szusza. Jak dodał, znaczna ich część już się przedostała do kraju.

- _ Sytuacja w Libii na pewno w jakiś sposób wpłynie na naszą gospodarkę. Wracający Egipcjanie będą potrzebować miejsc pracy, a nie przybędzie ich dopóki m.in. turyści nie zaczną ponownie do nas przyjeżdżać _ - podkreślił.

Gubernator poinformował również o odnalezieniu 16 eksponatów skradzionych wcześniej z Muzeum Egipskiego, podczas antyprezydenckich demonstracji. - _ Poszukiwanych jest jeszcze osiem eksponatów. Granice państwa są tak uszczelnione, że złodzieje nie sprzedadzą ich poza granice kraju. I na pewno trafią one ponownie do muzeum _ - powiedział Szusza.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t136298.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dramat;na;lampedusie;bedzie;kwarantanna,224,0,802016.html) Dramat na Lampedusie. Będzie kwarantanna? Warunki higieniczno-sanitarne na włoskiej wyspie są dramatyczne i mogą się pogorszyć, bo cały czas przypływają kolejni uciekinierzy z Libii i Tunezji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t134634.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;libii;utknelo;800;tysiecy;cudzoziemcow,253,0,800253.html) W Libii utknęło 800 tysięcy cudzoziemców Do tej pory z ogarniętego wojna kraju zdołało uciec blisko 300 tysięcy ludzi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t133765.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/30;mln;euro;dla;libijskich;uchodzcow,146,0,788114.html) 30 mln euro dla libijskich uchodźców Tyle UE da na pomoc humanitarną dla ludzi i ewakuację z rejonów objętych walkami.
Tagi: rewolucja w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz