Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poncyljusz: Odwołamy się od wyroku sądu

0
Podziel się:

Sztab Jarosława Kaczyńskiego nie zgadza się z decyzją sądu w sprawie służby zdrowia.

Poncyljusz: Odwołamy się od wyroku sądu
(PAP/Radek Pietruszka)

*Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Jarosław Kaczyński ma sprostować nieprawdziwą informację, jakoby Bronisław Komorowski chciał, aby służba zdrowia była sprywatyzowana.Sąd zakazał Kaczyńskiemu rozpowszechniania tej informacji.*

Sąd orzekł jednocześnie, że Komorowski nie musi przepraszać Kaczyńskiego za zarzucenie mu kłamstwa w tej sprawie.

_ - Przyjmujemy wyrok, ale oczywiście się z nim nie zgadzamy. Będziemy składać apelację _ - powiedział rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego Paweł Poncyljusz.

_ - Cieszymy się z tego powodu, że przynajmniej przez salę sądową dowiadujemy się, jakie poglądy ma Bronisław Komorowski na kwestię służby zdrowia _ - dodał. Poseł PiS nie chciał się odnieść do szczegółów uzasadnienia wyroku.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, przekształcenie szpitali w spółki może doprowadzić do ich prywatyzacji.

_ - Wystarczy uruchomić trochę wyobraźnię i pomyśleć, co się będzie działo w szpitalach przekształconych w spółki, w których samorząd może sprzedawać udziały _ - podkreślił Błaszczak.

Według niego, taki szpital będzie mógł sprzedawać usługi, co spowoduje wytworzenie się dwóch kolejek; jedna bardzo długa będzie dla osób korzystających wyłącznie z NFZ, a druga, krótka dla tych, których stać na zakupienie świadczenia zdrowotnego.

Sąd uznał, że żadne działania i wypowiedzi Komorowskiego nie uzasadniają twierdzenia, że chciał on prywatnej służby zdrowia; zasadne jest więc stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński dopuścił się kłamstwa.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)