Notowania

pontyfikat franciszka
30.03.2014 14:19

Pontyfikat Franciszka. Papież przestrzegł przed wewnętrzną ślepotą

- Nasze życie czasem przypomina życie niewidomego, który otworzył się na światło, na Boga i na jego łaskę - powiedział Franciszek podczas modlitwy na Anioł Pański.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CPP / Polaris/East News)

Papież Franciszek przestrzegł dziś wiernych przed wewnętrzną ślepotą. Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański apelował, by otworzyć się na światło wiary i wyeliminować zachowania niezgodne z życiem chrześcijańskim.

Nawiązując do ewangelicznej historii o niewidomym od urodzenia, który za sprawą Jezusa odzyskuje wzrok, papież podkreślił, że faryzeusze _ zamknięci w swej zarozumiałości _, nie wierząc w to, coraz bardziej _ pogrążali się w wewnętrznej ślepocie _.

_ Robią wszystko, by zaprzeczyć oczywistości i działaniu Boga w uzdrowieniu, szukając wymówki, że Bóg nie działa w sobotę _ - zauważył Franciszek. _ Ich zamknięcie na światło staje się agresywne i kończy się wyrzuceniem uzdrowionego człowieka ze świątyni _- dodał.

Franciszek mówił następnie, że wiele osób obecnie dotkniętych jest _ wewnętrzną ślepotą _.

_ Nasze życie czasem przypomina życie niewidomego, który otworzył się na światło, na Boga i na jego łaskę _ - stwierdził.

Ale, jak podkreślił, niektórzy zachowują się jak faryzeusze. _ Z wysokości naszej dumy osądzamy innych, a nawet Pana _- mówił.

_ Jesteśmy wezwani, by otworzyć się na światło Chrystusa, by uczynić nasze życie owocnym, wyeliminować zachowania, które nie są chrześcijańskie, by zdecydowanie podążać po drodze świętości _ - powiedział Franciszek.

_ Dzieci światła - dodał - postępują z pokorą, cierpliwością i miłosierdziem _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pontyfikat franciszka, papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz