Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Portugalia: Dymisja rządu i prośba o pomoc?

0
Podziel się

Rząd i opozycja nie mogą dojść do porozumienia w sprawie programu oszczędnościowego. Minister finansów nie wyklucza zwrócenia się o pomoc finansową.

Portugalia: Dymisja rządu i prośba o pomoc?
(Eric Caballero/CC/Flickr)
bCYzMUIB

Kryzys polityczny w Portugalii grozi tym, że kraj będzie zmuszony poprosić o zagraniczną pomoc finansową - ostrzegł portugalski minister finansów Fernando Teixeira dos Santos.

Jego zdaniem, że ewentualny kryzys polityczny może _ zaciążyć na zdolnościach finansowania _ kraju i zmusić go do skorzystania z pomocy zagranicznej.

Tymczasem przywódca opozycyjnej centroprawicy Pedro Passos Coelho ostatecznie odrzucił możliwość negocjowania z mniejszościowym socjalistycznym rządem w sprawie przyjęcia nowego programu oszczędnościowego, wymaganego przez Unię Europejską.

Minister do spraw parlamentu Jorge Lacao oświadczył, że w związku z nieprzejednanym stanowiskiem opozycji dymisja rządu _ niestety nie jest wykluczona _.

bCYzMUID

Nowy program oszczędnościowy, chwalony przez Komisję Europejską i Europejski Bank Centralny, przewiduje redukcję deficytu do 4,6 proc. PKB w 2011 roku i do 3 proc. w 2012 roku.

Parlamentarna debata na temat programu jest planowana na środę. Od rana premier Jose Socrates prowadzi konsultacje w tej sprawie.

bCYzMUJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)