Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Portugalia: Dymisja rządu i prośba o pomoc?

0
Podziel się:

Rząd i opozycja nie mogą dojść do porozumienia w sprawie programu oszczędnościowego. Minister finansów nie wyklucza zwrócenia się o pomoc finansową.

Portugalia: Dymisja rządu i prośba o pomoc?
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Kryzys polityczny w Portugalii grozi tym, że kraj będzie zmuszony poprosić o zagraniczną pomoc finansową - ostrzegł portugalski minister finansów Fernando Teixeira dos Santos.

Jego zdaniem, że ewentualny kryzys polityczny może _ zaciążyć na zdolnościach finansowania _ kraju i zmusić go do skorzystania z pomocy zagranicznej.

Tymczasem przywódca opozycyjnej centroprawicy Pedro Passos Coelho ostatecznie odrzucił możliwość negocjowania z mniejszościowym socjalistycznym rządem w sprawie przyjęcia nowego programu oszczędnościowego, wymaganego przez Unię Europejską.

Minister do spraw parlamentu Jorge Lacao oświadczył, że w związku z nieprzejednanym stanowiskiem opozycji dymisja rządu _ niestety nie jest wykluczona _.

Nowy program oszczędnościowy, chwalony przez Komisję Europejską i Europejski Bank Centralny, przewiduje redukcję deficytu do 4,6 proc. PKB w 2011 roku i do 3 proc. w 2012 roku.

Parlamentarna debata na temat programu jest planowana na środę. Od rana premier Jose Socrates prowadzi konsultacje w tej sprawie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t91225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/unia;ma;250;mld;euro;na;walke;z;kryzysem,178,0,758962.html) Unia ma 250 mld euro na walkę z kryzysem Unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych chce zdecydowanej walki z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t122933.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;nie;potrzebujemy;pomocy,68,0,787524.html) Portugalia: Nie potrzebujemy pomocy Premier Portugalii oświadczył że sam poradzi sobie z kryzysem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/euro;ma;20;proc;szans;by;przetrwac,184,0,746424.html) Euro ma 20 proc. szans, by przetrwać Taka jest prognoza brytyjskiego Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)