Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poseł PO był podsłuchiwany w swoim biurze

0
Podziel się:

Parlamentarzysta z Tucholi poprosił eksperta o pomoc i zgłosił sprawę do prokuratury.

Poseł PO był podsłuchiwany w swoim biurze

W biurze posła Jarosława Katulskiego (PO) z Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie) ekspert stwierdził działanie urządzenia podsłuchowego. Obraz i dźwięk był transmitowany na zewnątrz budynku - poinformował parlamentarzysta.

- _ Przestrzeń wokół biura została skontrolowana przez wynajętego eksperta, zajmującego się wykrywaniem podsłuchów i z całą pewnością można powiedzieć, że przez pewien czas byłem podsłuchiwany. Z dokładnych pomiarów wynika, iż z pomieszczeń służbowych biura poselskiego transmitowano na częstotliwości GSM zarówno obraz jak i dźwięk _ - powiedział poseł Katulski.

Podejrzenia parlamentarzysty wzbudziło to, że od pewnego czasu treść niektórych jego poufnych rozmów i spotkań w biurze była dosyć szybko znana przez osoby do tego nieuprawnione. - _ W końcu, ordynarnie mówiąc, dostałem tzw. cynk i zdecydowałem się na specjalistyczną kontrolę przez fachowca w tej dziedzinie _ - dodał Katulski.

Pierwsze pomiary potwierdziły obawy, ale samego urządzenia nadawczego nie odnaleziono. Wiele wskazuje na to, że osoba, która je zainstalowała, spostrzegła dekonspirację i usunęła sprzęt.

- _ Kolejne pomiary potwierdziły, iż aparatura zamilkła i obecnie mogę być pewien, że nic z mojego biura nie wydostaje się bez mojej wiedzy. Ponieważ jednak nie załatwiam tam spraw prywatnych i nie jest to moje prywatne terytorium, zgłosiłem sprawę do prokuratury w Tucholi i teraz ona zajmie się ustalaniem, kto mógł zainstalować podsłuch _ - podkreślił Katulski.

Informacja o inwigilacji posła Katulskiego wywołała reakcję posła Arkadiusza Mularczyka (PiS), który jako wiceprzewodniczący komisji sprawiedliwości i praw człowieka, zgłosił postulat zbadania sprawy przez parlament. Jak podkreślił w oświadczeniu, istnieje możliwość, że podsłuch był założony przez służby specjalne.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t75695.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/dziesiec;milionow;wlochow;na;podsluchu,216,0,634584.html) Dziesięć milionów Włochów na podsłuchu? Z ostatnich doniesień medialnych wynika bowiem, że polskie służby są europejskimi liderami w inwigilacji obywateli. W związku z powyższym, do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę, będę domagał się zwołania sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Oczekujemy także wyjaśnień w tej sprawie od pana premiera Donalda Tuska i szefów służb specjalnych _ - zaznaczył Mularczyk.

Poseł Katulski nie chce typować podejrzanych o założenie podsłuchu w jego biurze, oczekując na wyjaśnienie tej sprawy przez prokuraturę. Przyznaje jednak, że informacje, jakie mogły zostać podsłuchane i do niego _ wróciły _, pojawiły się jedynie w środowisku lokalnym.

- _ To dotyczyło tylko rozmów z osobami z samej Tucholi i tutejszego środowiska. Nie spotkałem się z takimi sytuacjami gdzieś dalej, np. w Warszawie _ - zapewnił parlamentarzysta.

Jarosław Katulski jest posłem PO od 2007 roku. Z wykształcenia lekarz-ginekolog, był dyrektorem szpitala w Tucholi, a od 2002 roku zarządza spółką, która prowadzi tę lecznicę i kieruje jednocześnie Związkiem Szpitali Powiatowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t80074.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/powstanie;speckomisja;ws;inwigilacji;dziennikarzy,234,0,689386.html) Powstanie speckomisja ws. inwigilacji dziennikarzy Janusz Krasoń chce zaprosić na nią szefów ABW i CBA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t40479.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bulgaria;wiecej;zezwolen;na;podsluch;obywateli;niz;w;usa,92,0,687708.html) Bułgaria: Więcej zezwoleń na podsłuch obywateli niż w USA TK odrzucił skargę na nowelizację Kodeksu Postępowania Karnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t19135.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byly;premier;zeznaje;opowie;o;podsluchach,111,0,683631.html) Były premier zeznaje. Opowie o podsłuchach? Przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków stawił się Kazimierz Marcinkiewicz.
wiadomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)