Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Posłowie odbierają zaświadczenia o wyborze

0
Podziel się:

Przewodniczący PKW Stefan Jaworski wręcza nowym posłom zaświadczenia o wyborze.

Posłowie odbierają zaświadczenia o wyborze
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEUnnLSJ

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Stefan Jaworski wręcza nowym posłom zaświadczenia o wyborze.

Na uroczystość przybyli między innymi: szef Trybunału Konstytucyjnego, pierwszy prezes Sądu Najwyższego, szef Krajowej Rady Sądownictwa, szefowie Kancelarii Sejmu i Senatu oraz zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zaświadczenia otrzymał je także Dariusz Barski, któremu marszałek Sejmu wygasił poselski mandat - podaje TVN24. Według stacji, nie wszyscy parlamentarzyści pojawili się na uroczystości, zabrakło także marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. - _ Co styl, to człowiek _ - powiedział TVN24 Tadeusz Iwiński z SLD.

bEUnnLSL

Iwiński zastrzegł, że nie chce spekulować na temat nieobecności Schetyny w Sejmie, gdyż - w jego opinii - był dobrym marszałkiem.

Jutro odbędzie się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Sejmu i Senatu. Wtedy nowi parlamentarzyści złożą ślubowanie.

Wybory odbyły się 9 października. Wygrała je Platforma Obywatelska zdobywając poparcie 39,18 procent Polaków i 207 mandatów w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 29,89 procent głosów i 157 mandatów, Ruch Palikota zdobył 10,02 procent głosów i 40 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe 8,36 procent głosów i 28 mandatów a Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył 8,24 procent głosów co dało 27 mandatów poselskich.

bEUnnLSR
Czytaj więcej o sprawie Barskiego i Święczkowskiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t130135.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/swieczkowski;i;barski;zrzekaja;sie;diet,60,0,937276.html) Posłowie nie chcą pieniędzy. Dlaczego? Nowi posłowie PiS Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski oświadczyli, że nie będą pobierali wynagrodzenia poselskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t91803.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/swieczkowski;i;barski;nie;zmieniaja;zdania,30,0,952094.html) Dwaj posłowie PiS-u stracą mandat? Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski nie zmienili zdania - nie rezygnują z mandatu posła, ani ze statusu prokuratora w stanie spoczynku.
bEUnnLTm
KOMENTARZE
(0)