Notowania

mariusz kamiński
06.10.2010 17:19

Posłowie PiS zanieśli premierowi 64 projekty ustaw

Nie zostali jednak przyjęci w sejmowym gabinecie Tuska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*Posłowie PiS zanieśli do sejmowego gabinetu Donalda Tuska 64 klubowe projekty ustaw. Nie zostali jednak przyjęci przez samego szefa rządu. To pierwszy test dla premiera, który mówił, że spotka się z każdym posłem - podkreślali posłowie PiS. *

- _ Niesiemy premierowi sporo korespondencji, a przede wszystkim projekty ustaw, które leżą w zamrażarce, nie są procedowane _ - powiedział dziennikarzom Mariusz Kamiński (PiS), niosąc dwa pliki projektów ustaw przewiązane czerwoną wstążką. Wyraził nadzieję, że obecność premiera w Sejmie coś w tej sprawie zmieni. Jak dodał, chcieli wręczyć projekty osobiście, aby _ premier poważnie je potraktował _.

Jadwiga Wiśniewska (PiS) oceniła natomiast, że to _ będzie test, czy premier chce robić to, co zapowiada, czy tylko obiecuje, obiecuje, obiecuje _.

Posłowie spędzili w sejmowym gabinecie szefa rządu dwie minuty. - _ Mieliśmy przyjemność rozmowy z sekretarką premiera. Premier miał ważne spotkanie, nie wiemy z kim _ - powiedziała Wiśniewska.

- _ Nie wymagaliśmy długiej rozmowy, chcieliśmy, aby wyszedł do nas chociaż na 30 sekund _ - podkreślił z kolei Kamiński.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;w;sejmie;osiolek;bedzie;pilnowal;shreka,111,0,682351.html) Tusk w Sejmie: "Osiołek będzie pilnował Shreka"
Według niego, najważniejszym efektem pobytu premiera w Sejmie _ będzie to, jeżeli nad wszystkimi projektami ustaw posłowie zaczną normalnie pracować _. - _ To jest patologiczna sytuacja, że projekty leżą rok, dwa lata, a Sejm nie podejmuje nad nimi żadnej pracy _ - mówił Kamiński.

Pod koniec września klub PiS zaprezentował 64 projekty ustaw, jako odpowiedź na ofensywę legislacyjną PO. Wśród ustaw, o przyjęcie których zabiega PiS, są m.in. projekty pozwalające na otwarcie zawodów prawniczych, na konfiskatę majątku przestępców, przewidujące likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach i w samorządzie, wprowadzające 49-procentowe ulgi na przejazdy dla studentów czy zakładające wprowadzenie podatku bankowego zamiast podwyżki VAT. PiS chce też, aby Sejm zajął się m.in. projektem ustawy o Funduszu Pomocy Ofiarom Katastrof.

Premier zapowiedział, że w związku z zapowiadaną przez rząd i PO jesienną _ ofensywą legislacyjną _, w tygodniach, w których obraduje Sejm, on będzie urzędował w sejmowym gabinecie szefa rządu. Tusk pojawił się w Sejmie w środę rano przed rozpoczęciem obecnego posiedzenia, później m.in. wziął udział w debacie nad, dotyczącym kwestii dopalaczy, rządowym projektem zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Tagi: mariusz kamiński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz