Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Posłowie z Ukrainy głosują za kolegów. "Wstyd mi"

0
Podziel się:

Przewodniczący parlamentu Ukrainy jest zażenowany, że posłowie głosują za kolegów.

Posłowie z Ukrainy głosują za kolegów. "Wstyd mi"
(Bushy moustache/public domain)

Przewodniczący Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Wołodymyr Łytwyn przyznał, iż odczuwał wstyd, gdy członkowie polskiej delegacji parlamentarnej śmiali się ze sposobu głosowania ukraińskich deputowanych, przyciskających guziki za kolegów.

_ - Tak, myślę, że jak my wszyscy, odczuwałem wstyd, gdy polscy parlamentarzyści ujrzeli, co się w ukraińskim parlamencie odbywa _ - oświadczył.

Łytwyn wytłumaczył jednocześnie, że choć ukraińska konstytucja wymaga od deputowanych, by głosowali osobiście, on, jako przewodniczący parlamentu, nie ma możliwości wpłynięcia na parlamentarzystów, którzy głosują za nieobecnych kolegów.

W ubiegłym tygodniu ukraińskie stacje telewizyjne obiegło nagranie, na którym podczas odwiedzin w Radzie Najwyższej Ukrainy polscy posłowie i senatorowie, widząc ukraińskich deputowanych głosujących za kolegów, śmiali się i filmowali to telefonami komórkowymi.

_ - Głosowanie cudzymi przyciskami rozweseliło polskich posłów _ - głosiły tytuły doniesień na portalach internetowych.

Ukraińskie media cytowały wówczas senatora Łukasza Abgarowicza, który będąc świadkiem zabiegów ukraińskich parlamentarzystów oświadczył, iż w Polsce jest to niedopuszczalne.

Praktyka głosowania za nieobecnych kolegów partyjnych jest w ukraińskim parlamencie tak powszechna, że w głosowaniach biorą nawet udział posłowie znajdujący się za granicą. Niedawno opozycyjny deputowany Wołodymyr Ariew dowiedział się, że został umieszczony na liście głosujących, mimo że w momencie głosowania był w Stanach Zjednoczonych.

Polscy parlamentarzyści uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w Kijowie w obradach Zgromadzenia Parlamentarnego Polski i Ukrainy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t75826.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szturm;na;blok;tymoszenko;ktorego;nie;bylo,176,0,774064.html) Szturm na Blok Tymoszenko, którego nie było? Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nie szturmowała głównej siedziby partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t75708.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosnie;sympatia;rosji;do;ukrainy,223,0,770783.html) Rośnie sympatia Rosji do Ukrainy W 2010 roku pozytywny stosunek do Ukrainy deklarowało 52 proc. Rosjan, obecnie 72 procent.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)