Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Postawiono zarzut osobie, która wynajęła mieszkanie Szwedom

0
Podziel się:

Pracownikowi agencji nieruchomości postawiono zarzut z artykułu o "nielegalne przekroczenie granicy".

Postawiono zarzut osobie, która wynajęła mieszkanie Szwedom
(selensergen/iStockphoto)
bETGowad

Pracownikowi agencji nieruchomości, który wynajął mieszkanie szwedzkim uczestnikom akcji zrzucenia nad Białorusią pluszowych misiów z apelami o wolność słowa, postawiono zarzut z artykułu o _ nielegalne przekroczenie granicy _. Grozi za to 3-7 lat więzienia.

Informując o tym we wtorek dziennik _ Komsomolskaja Prawda w Biełorussii _, cytuje słowa matki pracownika mińskiej agencji nieruchomości Siarhieja Baszarymaua: - _ Adwokatka powiedziała mi, że synowi 16 lipca przedstawiono zarzut z art. 371 cz. 3 kodeksu karnego o nielegalne przekroczenie granicy Republiki Białoruś _.

Jak powiedziała matka Baszarymaua, zatrzymany 6 lipca, czyli dwa dni po _ desancie _ misiów syn pisze listy z aresztu KGB. _ - Ostatni przyszedł tydzień temu. Siarhiej jest ciągle przekonany, że sprawa szybko się skończy i zostanie zwolniony _ - powiedziała.

bETGowaf

W areszcie KGB nadal przebywa także 20-letni student dziennikarstwa Anton Surapin, który jako pierwszy zamieścił na swej stronie internetowej zdjęcia zrzuconych misiów. Według Andreja Bastunca, przedstawiciela niezależnego Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, także Surapinowi władze zarzucają pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

4 lipca szwedzki samolot zrzucił nad południowymi obrzeżami Mińska i nad Iwieńcem (50 km na zachód od Mińska) pluszowe misie, do których były przyczepione karteczki z napisami m.in. _ Nie możecie zamknąć nam ust _ i _ Zabawki żądają obrony praw człowieka na Białorusi _. Białoruskie władze konsekwentnie zaprzeczały, by doszło do naruszenia granicy powietrznej Białorusi, ale świadkowie potwierdzali niezależnym mediom, że widzieli zrzucone misie.

Założyciel szwedzkiej firmy reklamowej Total, która zorganizowała lot, Per Cromwell powiedział w czacie na portalu Radia Swaboda, że chciał, by ludzie usłyszeli o tej akcji i tym sposobem zainteresowali się sytuacją na Białorusi. _ - Ta akcja przypomina, że żadna siła wojskowa czy państwowa nie jest tak potężna, jak chce samą siebie przedstawić _ - zaznaczył.

Czytaj więcej na ten temat w Money.pl
Inwazja misiów na Białoruś. Resort oburzony Pluszowe misie miały mieć napisy:_ Popieramy białoruską walkę o wolność słowa _.
Namówili USA do walki z Łukaszenką Przebywający z wizytą w USA wiceminister spraw zagranicznych rozmawiał w amerykańskim Departamencie Stanu o wspieraniu opozycji demokratycznej na Białorusi.
Łukaszenka: Zakopaliby nas po kolana w ziemi Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka wyraził dziś przekonanie, że Unia Europejska zrozumiała, iż sankcje wobec jego kraju są pozbawione perspektyw.
bETGowaG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)