Notowania

powódź
29.07.2014 19:41

Powodzie w Bułgarii i Rumunii. Tragiczny bilans

Nie żyje jedna osoba. Kilkadziesiąt wiosek i miasteczek jest pozbawionych prądu; zniszczenia infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej zakłóciły dystrybucję wody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

Woda zatopiła dziesiątki miejscowości; jedna osoba zginęła, a kilkaset zostało zmuszonych do ewakuacji. W Bułgarii 70 miejscowości jest pozbawionych wody i elektryczności. Śmierć poniosła 61-letnia kobieta, a jedną osobę uznano za zaginioną w rejonie Gabrowa.

Kilkadziesiąt wiosek i miasteczek oraz niektóre dzielnice Gabrowa są pozbawione prądu; zniszczenia infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej zakłóciły dystrybucję wody. Deszcze wywołały również osunięcia ziemi i zniszczyły mosty, a wiele dróg w regionie zostało zablokowanych przez błoto.

W Rumunii z brzegów wystąpiła rzeka Gilort w południowo-zachodniej części kraju. Wiceburmistrz miasteczka Novaci powiedział, że z trzech pobliskich wiosek ewakuowano już 500 osób, a 75 domostw zostało odciętych od świata. Przedstawiciele lokalnych władz podali, że woda osiągała poziom trzech metrów.

Rumuński rząd wysłał trzy helikoptery do zatopionych terenów u podnóża gór Parang, które odwiedził też premier Victor Ponta.

Do zatopionych obszarów w Bułgarii i Rumunii wysłano kilkudziesięcioosobowe ekipy ratownicze, a synoptycy wydali ostrzeżenie meteorologiczne dla obu krajów.

W Rumunia trwa najwilgotniejsze lato od długiego czasu, również we wschodniej Bułgarii ulewne deszcze wywołały wiele gwałtownych powodzi. Najcięższe ulewy przeszły nad Warną, kurortem nad Morzem Czarnym, gdzie zginęło 13 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia Europejska da im setki milionów euro Komisja Europejska ogłosiła pakiet pomocy dla tego kraju na rok 2014.
Zablokowali drogi. Nie chcą iść do wojska _ Niech politycy i ich synowie idą na wojnę _ - głosiły napisy na transparentach.
Pocisk uderzył w polski dom. Przyleciał z Ukrainy Według wstępnych informacji przyleciał ze strony ukraińskiej.
Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz