Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powstańcy u bram Syrty. Chwieje się ostatni bastion Kaddafiego

0
Podziel się

Trwają negocjacje z przywódcami plemiennymi na temat pokojowego poddania się miasta.

Powstańcy u bram Syrty. Chwieje się ostatni bastion Kaddafiego
(PAP/EPA)
bEpyAMrV

**Libijscy powstańcy kontrolują drogę między Trypolisem a Sabhą, miastem w środkowej Libii, które jest bastionem sił wspierających Muammara Kaddafiego - oświadczył rzecznik powstańców Ahmed Bani na konferencji prasowej w Bengazi.

Rebelianci planują iść na Sabhę po przejęciu kontroli nad nadmorską Syrtą - miastem rodzinnym Kaddafiego._ - Libijscy powstańcy zdobyli w niedzielę miejscowość Ben Dżawad i znajdują się w odległości 30 km na zachód od Syrty _ - poinformował wcześniej dowódca powstańców w Misracie Mohammed al-Fortija. Powiedział, że toczą się negocjacje z przywódcami plemiennymi w Syrcie na temat pokojowego poddania się miasta. Podkreślił, że rozmowy odbywają się bez udziału sił wiernych Kaddafiemu.

Rzecznik powstańców w Bengazi powiedział, że jeśli nie będzie zgody, powstańcy wezmą Syrtę siłą. Bani nie uściślił, jak długo mogą trwać negocjacje. Powstańcy są zdania, że dyktator może wraz z synami ukrywać się w Syrcie. W nocy z czwartku na piątek brytyjskie myśliwce zbombardowały bunkier w Syrcie, gdzie mógł przebywać Kaddafi.

bEpyAMrX

Syrta jest teraz dla sił Kaddafiego jednym z głównych punktów oporu w walce z siłami powstańczymi, które zdobyły już siedzibę dyktatora, Bab Al-Azizija, w Trypolisie.

Czytaj więcej o wojnie w Libii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t97971.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/merkel;o;libii;pomozemy;ale;nie;zbrojnie,97,0,898401.html) Oni mają miliony Kaddafiego. Oddadzą Zdaniem kanclerz Niemiec Kaddafi powinien zostać osądzony przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t155115.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/co;odkryli;powstancy;w;siedzibie;kaddafiego,176,0,897712.html) Co odkryli powstańcy w siedzibie Kaddafiego? Pod Trypolisem rozciąga się sieć tuneli, którymi prawdopodobnie uciekł dyktator.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/75/t135243.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;bedzie;siac;chaos;przy;pomocy;zlota,233,0,897001.html) Kaddafi ucieka się do złota. By siać chaos Libijski przywódca Muammar Kadafi wykorzysta rezerwy złota, by zapewnić sobie ochronę i siać chaos - ocenił w wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi Corriere della Sera były gubernator libijskiego banku centralnego Farhat Bengdara.
bEpyAMsy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)