Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pożar na promie z ponad 200 osobami na pokładzie

0
Podziel się

Statek należący do duńskiego armatora płynął z Kilonii do Kłajpedy.

Pożar na promie z ponad 200 osobami na pokładzie
(COMMAND FOR MARITIME EMERGENCIES/ PAP/EPA.)
bEgRaFaZ

Ponad 200 osób, pasażerów i członków załogi, uratowano z litewskiego promu płynącego z Kilonii do Kłajpedy, który zapalił się w nocy z piątku na sobotę. Do wypadku doszło na Bałtyku, w pobliżu niemieckiej wyspy Fehmarn. Trzy osoby są ranne.

Niemieckie władze podały, że na promie samochodowo-pasażerskim _ Lisco Gloria _ doszło do wybuchu. Pożar prawdopodobnie wywołała eksplozja w jednej z przewożonych ciężarówek. Załodze nie udało się opanować ognia. Ponieważ statek znajdował się na niemieckich wodach terytorialnych, akcją kierowała niemiecka służba ratownicza, wysyłając na pomoc helikoptery oraz statki ratownicze.

Pasażerowie i załoga płonącego statku czekali na pomoc już w szalupach ratunkowych. Trzy ranne osoby ewakuowano helikopterami do szpitali. Pozostałe zabrano na pokłady innych statków.W sumie w akcji ratowniczej uczestniczyło czternaście jednostek.
Opuszczony prom nadal płonie na morzu.

bEgRaFbb

Rzecznik morskich służb ratunkowych powiedział, że według wstępnych informacji można wykluczyć zamach terrorystyczny. - _ Oczywiście policja będzie prowadzić dochodzenie, ale wydaje się, że był to wypadek _ - dodał.

Na pomoc pasażerom promu przypłynęły dwie jednostki znajdujące się w pobliżu, w tym łódź policyjna. Rannych przetransportowano do szpitala śmigłowcem. Innych pasażerów ewakuowano do Kilonii, gdzie mieli zostać przesłuchani przez policję.

Prom _ Lisco Gloria _ kursuje na trasie Kłajpeda - Kilonia i należy do duńskiej spółki armatorskiej DFDS, ale pływa pod litewską banderą.

Czytaj w Money.pl

bEgRaFbC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)